25 травня минуло рівно пів року, з дня як наші моряки знаходяться у ворожому полоні. Громадські активісти в 14 містах вийшли на головні площі своїх міст, щоб наші полонені почули, що ми з ними. Що їх пам’ятають.

«Перш за все це акція, щоб нагадати українському суспільству та міжнародній спільноті: ми  пам’ятаємо кожного українського полоненого. Сьогодні ми вкотре прагнули донести до політиків месидж – забезпечте якнайшвидше повернення хлопців додому», – відзначив Василь Андріїв голова Івано-Франківської міської асоціації учасників АТО.

Як і в більшості міст організатори заходу флаштували флешмоб із символічним запуском паперових корабликів у фонтан. «Фішкою» Франківська стало написання листів полоненим морякам, які будуть надіслані в Москву в спеціальних конвертах «з теплим привітом». Такі конверти передала на акцію родина наймолодшого з полонених Андрія Ейдера. А ще кожен бажаючий міг залишити своє побажання хлопцям на синьо-жовтому стягу, який через родичів полонених також буде переданий хлопцям.

«Символічно, що саме зараз, коли ми стоїмо на площах в Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права оголошував своє рішення у справі про імунітети наших кораблів та моряків. Ми разом з рідними полонених тримали кулаки за позитивне рішення» – каже інший громадський активіст Наталія Сербин.

Окрім так би мовити «моральної підтримки»  у вигляді написання листів мешканці та гості міста могли придбати листівки з репродукціями картин, що написали художники з різних куточків України, щоб подарувати 24 морякам, коли ті повернуться додому. Виручені кошти будуть передані батькам Андрія Ейдера, які з 2017 року мешкають на Прикарпатті.

Збирали у Івано-Франківську і підписи під зверненням до Президента України з проханням вести перемовини з міжнародною спільнотою щодо посилення   санкцій проти країни-терориста! Внести до парламенту законопроекти щодо посилення санкцій і з боку України відносно Росії у разі відмови останньої виконати рішення Міжнародного трибуналу.