У порівнянні з минулим роком плата за землю зросла у рази. Володимир Шпег показує повідомлення про земельний податок, який днями отримала його мама. Там де торік у платіжці було 260 гривень, тепер 4,5 тисячі за 10 соток приватизованої землі, пишуть Версії з посиланням на Канал 402.

Чоловік обурюється – такого різкого стрибка аж ніяк не очікував. І тим паче не розуміє, за що має платити таку “космічну” суму.

“Хто зробив таку оцінку майна? Враховуючи, що зараз карантин і такі складні умови життя, виставили суму 4425 гривень. Якби земля була не приватизована, а в користуванні, то я згоден: як орендар я би мав платити таку суму. Але в нас є всі документи на цю землю. Це просто зараз нереальна сума”, – відмічає Володимир Шпег.

Франківці шоковані збільшенням плати за землю. Свої обурення значними сумами власники земельних ділянок адресують податківцям. Однак, ті пояснюють – вони лише розраховують суму податку. Роблять це індивідуально кожній особі та за окремою ділянкою відповідно до нормативно-грошової оцінки землі. Враховують також і ставку земельного податку, встановлену міською радою. Торік вона затвердила нову цифру: замість 0,03% – 1% від НГО.

“Коефіцієнт індексації в 2020 році дорівнює 1. Розраховуємо суму податку: площу земельної ділянки ми множимо на проіндексовану суму нормативно-грошової оцінки землі (в даному випадку це 442,48 грн), множимо на ставку податку на 1% і на коефіцієнт, який дорівнює одиниці. Виходить, що якщо громадянин володіє земельною ділянкою площею 500 квадратних метрів, доведеться заплатити 2212 гривень”, – пояснює Мар’яна Мороз, начальник відділу комунікацій ГУ ДПС в області.

Податок треба заплатити впродовж 60 днів з моменту вручення повідомлення – в іншому випадку штраф.

Водночас, в ДПС нагадують, платники мають право провести звірку даних щодо площі земельної ділянки та нарахованої суми. Для цього треба мати при собі оригінали документів, що підтверджують право на землю та користування пільгами. У разі виявлення розбіжностей упродовж 10 днів суму податку можуть перерахувати та вручити нове рішення.

https://www.facebook.com/kanal402/videos/272382387198927/

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!