рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Літописні міста, батьківщина Роксолани та унікальна природа: чим приваблює туристів франківське Опілля

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Нещодавно на Івано-Франківщині запустили новий туристичний проєкт — «Опілля: скарби нації». Що це за край і за якими коштовностями туди варто їхати?

Опіллям найменували території, де поєднувалися родючі ділянки орних земель із лісами. А ще — це назва однієї з найвищих частин Подільської височини та етногеографічного регіону, що займає кілька районів Львівщини, Чортківський район Тернопільщини та Івано-Франківський район Франківщини. Discover запрошує в мандрівку останнім. Час відкривати скриню зі скарбами. Подивіться-но, що в нас там!

Національний заповідник «Давній Галич»

Справжній діамант колекції — заповідник «Давній Галич» — 80 км.кв пам’яток загальнодержавного та світового значення:

  • залишки 14 літописних церков 12–13 ст.;
  • понад 200 пам’яток археології;
  • 18 природоохоронних об’єктів.

Звісно, навіть за вихідні все не роздивитися, тому розповімо про кілька найзнаковіших об’єктів:

Галицький замок (17 ст). Піднятися на Галич гору, милуватися заходом сонця над Дністром і під мурами колись величної твердині пригадувати сторінки її історії: десятки набігів турків із татарами, взяття замку військами Богдана Хмельницького, турецько-польську війну та століття забуття.

Церква святого Пантелеймона в с.Шевченкове (12 ст). Це єдиний храм Галицько-Волинського князівства, що зберігся до сьогодні і представляє галицьку школу архітектури княжого періоду. На його стінах досі можна розгледіти столітні малюнки, графіті та різьблення. За свою історію святиня ледь не кожного століття переходила до різних єпархій, а зараз належить УГКЦ.

Музей історії Давнього Галича. Тут можна побачити не тільки історичні артефакти з Крилоської гори — місця, де зароджувалося і розвивалося Галицьке князівство, а й те, як жив один із найвідоміших українських діячів — митрополит Андрей Шептицький. Адже саме в його резиденції знаходиться експозиція. А сам Шептицький разом із Ярославом Пастернаком стояли у витоків створення музею.

Музей етнографії у Крилосі. Заходимо в скансен і телепортуємось у Прикарпаття кінця 17 – початку 20 століть. Ідеальний спосіб дізнатися, яким було тогочасне сільське життя, побут та архітектура на Покутті, Гуцульщині, Бойківщині та Опіллі.

Галицький національний природний парк. План мінімум: піднятися на Касову гору з видом на Бурштинське водосховище, спуститися в таємничі печери, прогулятися до карстового озера Сімлин, а потім влаштувати пікнік біля «Бірюзового ока Опілля» або на березі Дністра біля столітнього мосту.

Рогатин

Місто церков та імовірна батьківщина легендарної Роксолани — сучасний Рогатин – починає свою історію з 15 століття. Тривалий час він був відомим центром ремесел і торгівлі з галасливими ярмарками. Що варто побачити в Рогатині?

Готичний костел Святої Анни (1538–1555 рр.). На вихідні та свята можна потрапити всередину та роздивитися давні фрески та надгробні плити.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (орієнтовно 14 ст). Так, через низку перебудов, яких зазнав храм, складно здогадатися, що це найстаріша сакральна споруда Рогатинщини. Але так і є. А в 16 ст вона була однією з найважливіших братських церков, адже саме тут збиралися послідовники братів Рогатинців.

Церква Зішестя Святого Духа (1598 р.). Must see* для всіх гостей Рогатина. Це одна з найкрасивіших дерев’яних церков України, збудована без жодного цвяха, вона є частиною Світової спадщини ЮНЕСКО. Гордістю храму вважається дерев’яний різьблений іконостас 1650 року, що входить до трійки найстаріших збережених в Україні.

Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля». Рекомендуємо починати звідси прогулянку Рогатином, щоби бути в контексті місцевої історії від доби палеоліту до сучасності. Експозиція займає 5 залів колишнього маєтку Любомирських. Крім історичних артефактів, тут можна побачити традиційний опільський одяг, вишивку та предмети побуту. А також власними руками створити керамічний сувенір на пам’ять про поїздку на майстер-класі з гончарства.

«Легенди Опілля»

Туристичний маршрут «Легенди Опілля» — ціле намисто з дорогоцінних каменів у скарбниці Опілля. 10 км маршруту об’єднали 13 пам’яток та цікавих об’єктів, тож яскрава програма вам забезпечена. До чого готуватися? До:

  • фотосесії на фоні неймовірних придністровських краєвидів із «Гори над Дністром», а потім ще і в традиційному вбранні в Історико-краєзнавчому музеї села Новий Мартинів;
  • пошуків таємничого тунелю, що веде аж під сам Дністер;
  • повернення в дитинство на «Казковому подвір’ї» з дерев’яними скульптурами героїв улюблених казок, гойдалками та гамаками;
  • медитативного сеансу розпису скла або кування заліза в кузні пана Ореста;
  • гастрономічного задоволення від страв «найм’яснішої» крафтової майстерні «Опільські легуміни»;
  • олійного різноманіття та кулінарних сюрпризів на сімейному виробництві олій холодного тиснення «Опільські олії»;
  • дегустації 10 видів козиного сиру та приготування власного. Тут усе по-справжньому, тож доїння кіз теж включено в програму активностей на фермі «Organic cheese».

Як вам така програма наступної мандрівки? Час трошки переключитися і вирушити на пошуки незвіданих туристичних скарбів нашої країни.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням

У Франківську відкрили оновлений пологовий зал з сучасним обладнанням (фото)

В Івано-Франківському перинатальному центрі завершили модернізацію пологового відділення, де встановили новітнє обладнання та створили комфортні умови для породіль і медичного персоналу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ