Людмила Хімейчук
рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Людмила Хімейчук з Івано-Франківська відреагувала на свою номінацію у антипремії “Академічна негідність року”

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Людмила Хімейчук, лікарка та мисткиня з Івано-Франківська, відреагувала на своє включення до списку номінантів антипремії «Академічна негідність року-2024» у категорії «Псевдонауковець року».

17 січня антиплагіатна ініціатива науковців та освітян «Дисергейт» підвела підсумки голосування за номінантів премії «Академічна негідність року-2024», яка висвітлює найбільш резонансні порушення в науковому середовищі України протягом минулого року. Несподівано для себе у списку номінантів у категорії «Псевдонауковець року» опинилась лікарка та мисткиня з Івано-Франківська Людмила Хімейчук.

Людмила Хімейчук

Про своє ставлення до таких антипремій, всі свої «академічні негідності» та чим насправді займається, Людмила Хімейчук розповіла Версіям.

Публікуємо без змін оригінальний текст авторства Людмили Хімейчук.

Так «ГІДНІСТЬ» чи «НЕГІДНІСТЬ»? Ось в чому питання…?

Людське невігластво та безкарність є великим злом. А коли вони поєднуються з ініціативністю, то можуть бездумно порушувати особисті кордони. Навіть не задумуючись про наслідки.

В понеділок, 20 січня 2025р, мій ранок розпочався не так, як завжди. Мені подзвонили друзі і повідомили дивну новину. Те, що я і моє оточення завжди вважали багатогранністю, обізнаністю і предметом моєї гордості (в хорошому сенсі), хтось посмів назвати «АКАДЕМІЧНОЮ НЕГІДНІСТЮ».

Що я можу сказати з цього дивного приводу? Намагаюся зрозуміти, що сподвигло купку людей вирішити, що можуть придумати собі премію чи антипремію, і просто клеймити людей…. Мабуть, через надлишок вільного часу, відсутність культури та банального розуміння приватності. Переможницею я у них не стала. Там було багато відомих осіб – ректори найкращих вишів України і навіть сам Валерій Залужний. Але питання, яким чином я, скромна особа, взагалі могла опинитись у цьому списку? І, власне, в чому мене «звинувачують»?

До чого тут наукова діяльність?

У тексті оригіналу виглядає так: «Людмила Хімейчук – ексдоцентка Івано-Франківського медуніверу, торгує гомеопатією, остеопатією, цигун тощо».

Торгує – це як? Друзі дзвонили мені, щоб підтримати, і жартома запитували «так скільки вартує кілограм цигуна?». І до чого ж тут наукова діяльність? Якщо брати зміст діяльності їхньої організації, як зазначено у Вікіпедії, то  «Дисергейт» — українська громадська ініціатива, діяльність якої спрямована на систематичний аналіз наукових робіт (дисертацій, монографій, наукових статей) на предмет наявності плагіату та інформування громадськості щодо випадків академічної недоброчесності. То ж яким чином те, що я вивчаю гомеопатію і остеопатію, пересікається з інтересами їхнього пошуку? А цигун (хоч би поцікавились перед тим як дурню писати) – це комплекс вправ, дихальних практик та медитацій. Тобто, ним «не торгують» а займаються. Ще, з метою власного оздоровлення, практикую джиу-джитсу та верхову їзду. Може, це теж «АКАДЕМІЧНО НЕГІДНО»? Можливо, десь є список, що не можна робити дійсним та ексдоцентам? Хто має право диктувати людям, чим їм займатись і що вивчати?

Людмила Хімейчук

Послужний список «АКАДЕМІЧНИХ НЕГІДНОСТЕЙ» у мене значно більший

Так, я практикую Флорітерапію (гомеопатичні есенції Едварда Баха). І вже багато років є консультантом офіційного представництва Гуна в нашій державі , проводила для них семінари з флорітерапії в Україні та закордоном. І на даний час є викладачем з Флорітерапії в міжнародній школі «Реабілітолог», а ще пишу книгу про традиційне застосування есенцій та власну авторську методику. А в чому тут «кримінал»? І так як я людина доволі багатогранна, то послужний список «АКАДЕМІЧНИХ НЕГІДНОСТЕЙ» у мене значно більший, ніж представлено в їхній «НОМІНАЦІЇ».

Незважаючи на традиційну медичну освіту, я завжди усвідомлювала, що алопатичній медицині не вистачає комплексного холістичного підходу у відновленні та підтримці повноцінного здоров’я людини. Комплементарна медицина допомагає сприймати людину як єдине ціле, де душевна рівновага та фізичний стан взаємозалежні. І це моя думка і моє бачення, і я маю на це право!

Людмила Хімейчук

Із засновником французької школи остеопатії Жан-П’єром Барралем

Тому в 2016р за власним бажанням, залишила роботу і посаду доцента ІФДМУ через дуже інтенсивний період навчання в моєму житті в декількох школах та вузах одночасно. Поєднувати це все було неможливо, адже довелося 5 років практично прожити в Києві, ще й постійні відрядження за кордон. International School of Osteopathic Medicin (ISOM, Англія), Barral Institute International (Франція), Upledger Institute International (США),  International College of Applied Kinesiology (США, Девід Ліф), Психологія та коучинг (Ізраіль), арттерапія (Україна), Флорітерапія (Італія), Medical Taping Concept (Physiotape, Нідерланди, сертифікований тренер з тейпування).

Світ Даят

Не маючи жодної художньої освіти, з 2014 створюю картини для медитації, які професійні художники та мистецтвознавці визнали унікальними, як і авторську техніку виконання. В 2023р провела 4 персональні виставки «Світ Даят» у Чернівцях (2-17.07.2023р), Івано-Франківську (19.07-2.08.2023), Львові (19.12.2023р-10.01.2024р), та стала учасницею державної програми О.Зеленської  “Ти як?” у форматі персональної виставки, присвяченої Міжнародному дню ментального здоров’я (10-17.10.2023), та отримала грамоту. Проводила лекцію-демонстрацію для художників та студентів у Навчально-науковому інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника в межах «творчих четвергів».

Людмила Хімейчук

Відколи багатогранність є негідністю?

Тож відколи багатогранність особистості та всесторонній розвиток хтось має право називати «НЕГІДНІСТЮ»?

Як би це, щоб не образити, пояснити цим «хорошим людям», що таким як я, хто давно, і, головне, за власним бажанням, «вийшов із системи» абсолютно байдуже, що вони про нас думають. Для мене важлива думка тільки рідних і близьких мені людей, однодумців і колег та пацієнтів, які зі мною проходять увесь цей шлях, підтримують та поважають. А ще важливо, щоб в Україні швидше настав мир, згинули всі диктаторські режими. Люди, любіть, бережіть, цінуйте і поважайте одне одного і нашу неньку Україну. Усе інше – то тимчасове.

 

Довідково:

Відзнака “Академічна негідність”

Академічна негідність — українська громадська антипремія за порушення в галузі науки. Її присудження академічно недоброчесним науковцям України розпочато з 2016 року, внаслідок неможливості притягнути до відповідальності викриту на масових текстових запозиченнях Катерину Кириленко — дружину віцепрем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка. З метою вплинути на ситуацію засилля академічного плагіату, псевдонауки та фальсифікацій в Україні, учені-фізики запропонували давати своєрідну «чорну мітку» негідним носіям наукових ступенів та вчених звань. Активісти громадської ініціативи «Дисергейт» запропонували публічно «нагороджувати» негідних науковців. Уперше вручення заслужених відзнак відбулося в грудні 2016 року і відтоді проводиться щорічно.

Дисергейт

«Дисергейт» — українська громадська ініціатива, діяльність якої спрямована на систематичний аналіз наукових робіт (дисертацій, монографій, наукових статей) на предмет наявності плагіату та інформування громадськості щодо випадків академічної недоброчесності. Створена у лютому 2016 року. До складу входять близько 20 науковців.

Члени ініціативи:

  • Світлана Благодєтєлєва-Вовк — кандидат економічних наук.
  • Тетяна Пархоменко — доктор філософських наук, професор, член “Дисергейту” до 2020 р.
  • Сергій Шарапов — доктор фізико-математичних наук.
  • Ірина Єгорченко — кандидат фізико-математичних наук.
  • Ігор Дзеверін — доктор біологічних наук.
  • Віктор Досенко — доктор медичних наук.
  • Олег Смірнов — кандидат біологічних наук.
  • Олексій Болдирєв — кандидат біологічних наук.

 

ДО ТЕМИ: 

Лікарка з Франківська Людимила Хімейчук потрапила до списку номінантів антипремії «Академічна негідність року»

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ