За словами координатора проекту “Локальна історія”, від ідеї журналу до його першого накладу пройшло 9 місяців. Проте їм передували ще п’ять років, які існує проект “Локальна історія”. За ці п’ять років команда дослідників записала аудіо- та відеоспогади більше п’ять тисяч старожилів, зібрала близько 30 тисяч унікальних старих родинних світлин, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Віталій Ляска, головний редактор журналу, каже, що видання має просвітницьку мету.

“Наразі наші читачі схвально реагують на такі речі, а якщо є довіра читачів, – то це головне. Журнал наш розповідає про три виміри: вимір села, Галичини й України. Наприклад, в першому номері, крім усього іншого, ми подаємо унікальні світлини західного дитячого садка. Це дуже цікаво”, – додає Віталій Ляска.

За словами випускової редакторки Інни Березніцької, журнал намагалися зробити доступним для кожного українця.

“Для нас була важливою культура мови, культура слова, інфографіка. Ми поєднуємо архівні унікальні світлини і сучасний контент. Маємо групу дослідників, які їздять по селах, записують історії бабусь і дідусів, і такі матеріали несуть особливу цінність”, – каже Інна Березніцька.

Більд-редакторка Катерина Москалюк додає, що особливу роль у виданні грає фотографія.

“Вона, як певний гачок, за який можна зачепитися. Тому в нас багато фотографій, як давніх, так і сучасних. Дослідники вивчали архіви прикарпатців і знайшли там багато цікавого. Зі світлинами картина локації, про яку ми пишемо, стає повнішою”.

Довідково: проект «Локальна історія», який реалізовує Українська Галицька Асамблея (УГА), стартував у 2013 році. Метою діяльності є дослідження минулого крізь призму історії окремих місцевостей, міст та сіл. У рамках проекту проводиться збір свідчень автохтонів, які були сучасниками і очевидцями важливих історичних подій минулого століття. Проводиться аудіо- та відеофіксація спогадів старожилів, переведення на електронні носії та відновлення давніх світлин і документів.