Заява народного депутата від фракції Партії регіонів Олени Бондаренко про те, що президент Віктор Янукович може помилувати екс-прем’єра Юлію Тимошенко у разі її прохання, є свідченням того, що процес звільнення екс-прем’єра почався. Таку думку висловив екс-міністр МВС Юрій Луценко.

«Я думаю, що це певний сигнал про те, що процес звільнення Тимошенко триває, підготовка до звільнення Тимошенко йде. Я сам пройшов через це. Спочатку будуть спроби якось принизити ув’язненого, але в кінцевому підсумку, з моєї точки зору, в цій аморальній заяві Бондаренко є позитив. Це означає, що процес пішов “, – цитує Луценка Інтерфакс-Україна.

На його думку, про зміну початкової позиції щодо звільнення екс-прем’єра свідчать заяви й інших представників Партії регіонів.

“Усі ці сигнали говорять про те, що відбувається певний процес, що початкова позиція “сидить і сидітиме” вже неприйнятна не лише для світу, але і для української влади, ці сигнали, мені здається, свідчать про зрушення в процесі Тимошенко”, – сказав Луценко.

При цьому він дав зрозуміти, що з його позиції, ці заяви не свідчать про те, що рішення звільнити Тимошенко вже ухвалено. “Залізти в голову “регіоналам”- сумнівне задоволення і навряд чи можна їм вірити на слово. Я повірю лише в той момент, коли зустріну із букетом Юлію Володимирівну на волі”, – додав Луценко.

Нагадаємо, що раніше народний депутат Бондаренко під час Інтернет-конференції заявила, що Янукович помилує Тимошенко, якщо екс-прем’єр про це попросить.

“Президент – великодушна людина, тому, впевнена, він її помилує”, – сказала Бондаренко.

“Що стосується її дострокового звільнення, воно буде можливим, наскільки я розумію, лише після завершення половини терміну її покарання”, – додала депутат.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва в жовтні 2011 року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів із Росією в 2009 році. З кінця грудня 2011 року екс-прем’єр відбуває покарання у Качанівській колонії у Харкові. Разом з тим у травні 2012 року через погіршення стану здоров’я Тимошенко госпіталізували в лікарню “Укрзалізниці” в Харкові (у неї діагностовано міжхребцеву грижу).

Після того, як президент України Віктор Янукович помилував соратника Юлії Тимошенко Юрія Луценка, політики та громадськість подали 18 клопотань про амністування ув’язненої екс-прем’єрки.

Зокрема про помилування Тимошенко уже просили нардеп Петро Порошенко, депутати-жінки. Захист екс-прем’єра також попросив Януковича помилувати Тимошенко. Українська Гельсінська група з прав людини ініціювала подання до Президента щодо помилування Юлії Тимошенко. Також помилувати Тимошенко попросили Львівська облрада і Луцька міськрада. Однак 11 квітня Янукович уже сказав, що наразі помилувати Тимошенко неможливо, оскільки ще тривають суди щодо неї.

Однак 27 квітня комісія при президентові у питаннях помилування не знайшла підстав для внесення пропозицій про застосування помилування до екс-прем’єра Юлії Тимошенко і рекомендувала президенту його відтермінувати.