Луцька міська рада вирішила виділити 131 тис гривень на купівлю шкільних підручників з історії України, в яких Голодомор 1932-33 років представлений як геноцид, а УПА – борець за свободу українців.

Відповідне рішення прийнято 26 червня на сесії міськради.

За словами ініціатора рішення, депутата Юрія Веги від ВО Свободи, нинішні підручники з історії України є коротким курсом історії Малоросії.

За пропозицією Веги, повинні бути закуплені Вступ до історії України: навчальний посібник для учнів 5-х класів та Історія України: посібник для 10-11 класів львівських видавництв. Необхідна сума на купівлю підручників становить 131 тис. гривень.

Як повідомлялося, минулого року в Україні вийшов спеціальний посібник для авторів підручників з історії з рекомендаціями, як не спотворюючи історичні факти, забезпечити толерантність при їхньому описі. “Щоб нікого не образити із сусідніх країн, з курсу історія України за допомогою ножиць були вирізані кілька досить важливих для історичного минулого українського народу подій – таких, як битва під Крутами, Січові стрільці, Степан Бандера, події Другої світової війни, пов’язані з ОУН-УПА … Немає цих подій у курсі – немає предмету для нетолерантності та образ “, – заявили автори посібника.

Нагадаємо, в серпні 2012 року у Львові видали посібник з історії України для учнів 5-х класів. У нього включені розділи про УПА та Голодомор як геноцид.