Результат пошуку зображень за запитом коронавірус

Людей з симптомами коронавірусу евакуйовувати не будуть. Проте українців турбує питання, на яке ні влада, ні медики поки відповіді не дали – де саме ці люди проходитимуть двотижневий карантин?

У соціальних мережах зі швидкістю світла ширяться чутки, що карантин проходитиме на Західній Україні – чи то у санаторії «Шкло» Яворівського району на Львівщині, чи то у «Медобори» в селі Конопківка на Тернопільщині, пишуть Версії з посиланням на Західний Кур’єр.

Наразі, підтвердження цих даних ні від медичних служб, ні від поліції немає. Проте люди почали панікувати.

Після того, як ексочільник ЛОДА Олег Синютка у Фейсбуці поширив інформацію про те, що йому відомо з власних джерел у МОЗ та Міністерства інфраструктури, що цього тижня на Львівщині очікується прибуття літака з евакуйованими людьми із Китаю, жителі села Шкло вийшли на мітинг до місцевої влади і вимагали не допустити цього.

«Як громадянин України я переконаний, що залишати своїх у біді не можна. Це наші люди, українці, чиїсь діти, батьки і родичі, частина нашої держави і залишати їх в складній ситуації ми не маємо морального права!», – пише О. Синютка.

«Риторичне запитання: чому людей із зони небезпеки Китаю відправляють саме на Львівщину? — продовжує народний депутат. — Що це за крок нової влади: це визнання області як найбільш організованого та підготовленого регіону з відповідальними фахівцями чи це банальна помста за патріотизм і проукраїнську позицію під час виборчих кампаній».

Олег Синютка припускає, що влада розглядає рішення вибрати для карантину регіон, де «голова ОДА лише два тижні на посаді, директора департаменту охорони здоров’я, як ключової менеджерської ланки, нема, тому логістичні та управлінські загрози протидії біологічній небезпеці є надзвичайно гострими”.

Жителі Яворівщини вимагають пояснень від місцевої влади.

А вчора, 17 лютого, інтернет  медіа західних областей України поширили ще одну звістку:

«Через три дні (20 лютого) в санаторій “Медобори”, що в селі Конопківка біля Микулинець на Тернопільщині, мають привезти евакуйованих з Китаю людей», – повідомили “Тернополяни”.

Сьогодні, 18 лютoгo у Микулинцях на Тернопільщині відбудеться сесія сільськoї ради – люди виступлять прoти ввезення майже сoтні евакуйoваних із Китаю людей.

“Такoж з власних джерел відoмo, щo oкрім сесії, в Микулинцях паралельнo відбудеться акція прoтесту. Люди виступлять прoти ініціативи Уряду відправити на Тернoпільщину людей, які перебували в Китаї у періoд панування небезпечнoгo вірусу”, – йдеться у повідомленні.

Санаторій “Медобори” знаходиться 20 км від Тернополя

Проте офіційного підтвердження чи спростування такої інформації немає. Що це – чергові фейки чи невдала секретна операція МОЗ? Владі не завадило б прокоментувати ці «чутки». А то всяке буває… Не можна приховувати таку інформацію від людей, а навпаки, треба продемонструвати відкритість і прозорість, якою так хизується сьогоднішня влада.

Мар’яна Риндич

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!