Люди протестують проти закриття у Космацькій ОТГ єдиного відділення

Про таку ініціативу влади повідомив у соцмережі Петро Уперук, пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

Космач є центром Космацької сільської об’єднаної територіальної громади, до складу якої входить 3 населених пункти, а з осені до Космацької ОТГ буде приєднане і село Шепіт. Філія АТ “Ощадбанк” знаходиться у приміщенні сільської ради. Майже кожного дня в касі з ранку до вечора черга: хто отримати пенсію чи зарплату, хто оплатити комуналку, хто переказати гроші.

“ЦЕ ВІДДІЛЕННЯ Є ЄДИНИМ БАНКОМ У КОСМАЦЬКІЙ ОТГ, А ЦЕ НАГАДАЮ МАЙЖЕ 10 ТИСЯЧ ЖИТЕЛІВ, А ПІСЛЯ ОСІННІХ ВИБОРІВ БУДЕ МАЙЖЕ 12 ТИСЯЧ. ВАЖКО УЯВИТИ РАЙЦЕНТР БЕЗ ЖОДНОЇ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ. В КОСМАЦЬКІЙ ОТГ НЕМАЄ ЖОДНОГО БАНКОМАТУ, А ЄДИНЕ ВІДДІЛЕННЯ БАНКУ, ДИХАЄ НА ЛАДАН”, —. РОЗПОВІДАЄ ПЕТРО УПЕРУК.

Керівництво “Ощадбанку” змушує сільську владу та жителів села підписати протокол, в якому йдеться про те, що вони погоджуються на закриття відділення, а банк натомість бере на себе зобов’язання безперебійно обслуговувати жителів ОТГ у іншому відділенні, що знаходиться у Яблунові або Косові.

МЕНІ ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ СПИТАТИ ІНІЦІАТОРІВ ТАКОЇ БАНКІВСЬКОЇ “РЕФОРМИ”:

– ЯК СЕЛЯНАМ ПОХИЛОГО ВІКУ, ЯКІ ЗАЛЕДВЕ ПЕРЕСУВАЮТЬСЯ СЕЛОМ, ТЕПЕР ОТРИМУВАТИ ПЕНСІЇ?

– ЯКИМ ЧИНОМ ЛЮДЯМ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З 09.00 ДО 18.00, ОПЛАЧУВАТИ КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ?

– ЯК ЖИТЕЛЯМ СЕЛА У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД, КОЛИ В СЕЛО НЕ ЗАЇЖДЖАЮТЬ РЕЙСОВІ АВТОБУСИ, ДОБРАТИСЯ ДО ВІДДІЛЕННЯ “ОЩАДБАНКУ”, ЯКЕ ЗНАХОДИТЬСЯ В МЕЖАХ 15-30 КМ ВІД ВІД КОСМАЧА?”, — ЗАЗНАЧАЄ ПЕТРО УПЕРУК.

Як писало видання “Наш Космач” “Ощадбанк” в офіційному листі повідомив, що з 9 тисяч жителів громади у Космацькій філії банку обслуговується лише 906 осіб, з них 212 пенсіонерів, 17 працівників сільської ради і лише 103 особи отримують соціальну допомогу. Всі інші користуються іншими банками. І тому філія “Ощадбанку” в Космачі є збитковою і в ближчому майбутньому буде прийнято рішення про її закриття.

Петро Уперук вважає неправильним зважати виключно на економічну доцільність при вирішенні питання про функціонування філії, адже у підсумку сільські жителі будуть позбавлені життєво необхідної фінансової послуги. Тому він сподівається, що в ситуацію втрутиться і керівництво облдержадміністрації і керівні органи АТ “Ощадбанк” у Києві, куди наліслано відповідні звернення.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!