Понад 100 велосипедів вилучили івано-франківські правоохоронці в гаражі одного з мешканців обласного центру, який обґрунтовано підозрюється у скуповуванні викрадених байків у злодіїв.

Про розповів на прес-конференції 18 вересня начальник Івано-Франківського міськвідділу УМВС в області підполковник міліції Михайло Хомин.

З його слів, чоловік професійно займався ремонтом велосипедів, а на дозвіллі був не проти «фарцанути» краденим. Причому викрадені велосипеди (в основному дитячі, спортивні тощо – вартістю від 2 до 20 тисяч гривень) він реалізовував з просто фантастичними знижками. Так байки ціною 20 тисяч гривень чоловік продавав за якихось 1,5 тисячі. «Тобто він не розумів реальної вартості цих велосипедів», – зазначив пан Хомин.

На сьогоднішній день до рук міліціонерів потрапили щонайменш троє кримінальних «поставників» вказаного скупника краденого. На совісті кожного з них – щонайменш 10 викрадених велосипедів. Один із злочинців – мешканець міста Чернівців, ще двоє – івано-франківці.

«Всі вони молоді люди, – говорить начальник МВ УМВС, – 20 – 30 років. Всі наркозалежні. Всі раніше притягувалися до кримінальної відповідальності».

Кримінальний слід вказаних зловмисників тягнеться від початку весни цього року. Саме тоді, зі слів пана Хомина, в Івано-Франківську різко зросла кількість крадіжок велосипедів. Причому кожен із зловмисників діяв самостійно. По суті єдине, що у них було спільного – це особа, яка скуповувала крадене.

Для встановлення осіб злочинців правоохоронці задіяли весь арсенал форм і методів оперативно-розшукової діяльність і лише завдяки вміло поставленій роботі оперативних підрозділів зловмисників вдалося встановити і затримати.

Їх кримінальний слід від початку весни. Саме тоді, зі слів М.Хомина, в місті було зафіксовано різке зростання кількості крадіжок велосипедів.

Наразі ще жоден із вилучених у скупника краденого велосипедів не повернувся до своїх власників. Як стверджує головний міліціонер міста, в даний час тривають експертизи і впізнання.