“Мандри Київщиною” — це ігрові уроки, за допомогою яких діти можуть вивчати географію, історію, математику та біологію. Їхній розробник Ігор Юрчак після повномасштабного вторгнення РФ в Україну разом із дружиною Наталею три місяці жили в окупованому Херсоні. Тоді почали працювати над створенням такої гри і про Херсон. Утім через посилення обстрілів росіян подружжя евакуювалося на Прикарпаття.
Про історію Ігоря та Наталії, “Мандри Київщиною” та як проходять уроки для дітей на Івано-Франківщині, читайте у матеріалі Суспільного.
Для гри “Мандри Київщиною” розробники створили спеціальне широкоформатне ілюстроване поле. На ньому проклали маршрут із 54 “кроків”, 20 із яких — це локації Київської області.
Перед початком гри діти діляться на команди і обирають капітанів. Опісля капітани по черзі кидають гральний кубик і крокують на відповідну ділянку поля: або на одну з локацій Київщини, або на просту комірку з цифрою. Якщо потрапляють на перше, то дізнаються цікаві факти про те чи інше місце. До повномасштабного вторгнення діти подорожували до цих місць і отримували відмітку про це у спеціальному “паспорті”. Якщо ж учасник опиняється на звичайному цифровому квадраті, то отримує завдання з географії, психології, математики, біології або ж виконує руханку.
“За академічний урок можна пройти два кола гри, зупиняючись на різних містах. Наступний урок потрібно починати вже з того місця, де ти зупинився після першого. Переміг той, хто набрав найбільше балів. Цікаво, якщо дві команди опиняються на одній локації, то завдання для них все одно можуть бути абсолютно різні”, — пояснює Ігор Юрчак.
На створення гри Ігоря надихнули польські колеги із Жешува. Перш ніж розпочати її розробку, він разом із дружиною зустрічалися з істориками та археологами, щоб відібрати локації та вибрати найцікавішу інформацію.
“Ми навмисне не взяли Київ, бо він є достатньо розпіарений. Всі багато знають про Київ, а про Київську область — менше”, — розповідає Ігор Юрчак.
За словами дружини Ігоря та співрозробниці гри Наталії Юрчак, заняття з дітьми проходять на базі приватної школи, яку заснували вчителі з Ірпеня. Жінка каже: хоч дітей і вистачає, але подружжя завжди тішиться новим знайомствам.
“Діти активно відгукнулися саме на Київщину. Можливо, травма, пов’язана з Київщиною, далася взнаки, і діти хочуть грати, побачити історію. Учні кажуть, що вони цим допомагають відновитися нашій Київській Русі”, — ділиться Наталія Юрчак.
Один з учасників занять — 8-річний Ігор приблизно чотири місяці тому приїхав з батьками з Харкова до Івано-Франківська. Він розповідає, ігрові уроки “Мандри Київщиною” йому подобаються, адже завдяки ним він може віртуально подорожувати. Найцікавіше хлопцеві було дізнатися про місто Васильків.
“Треба кидати кубики і ходити. Якщо ти кинув, наприклад, на Київську Русь, то тобі потрібно зробити творче завдання. А якщо взагалі не потрапив на місто, то можна кинути другий кубик”, — пояснює хлопець.
Зараз подружжя Ігоря та Наталії Юрчаків працює над розробкою ігрових уроків “Мандри Прикарпаттям”.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!