Відома українська письменниця представила книгу “Жінці можна довіряти”, над якою працювала чотири роки, розкриваючи драматичні долі людей періоду тотального контролю КДБ.
У культурному просторі Івано-Франківська відбулася презентація нового роману Марії Матіос “Жінці можна довіряти”, в якому авторка розгортає перед читачами драматичні події 70-90-х років минулого століття, періоду, позначеного тотальною цензурою та всеохопним наглядом радянських спецслужб.
“Там усе гостре, це ніж у серце, ця книжка – ніж у серце. Коли кажуть, що дуже страшна ‘Солодка Даруся’ і ‘Майже ніколи не навпаки’, то я думаю, що ця книжка перевершує за рівнем болю, за рівнем морального вибору тих людей, про яких написала”, – поділилася Марія Матіос під час презентації.
Особливістю нового твору є те, що він базується на реальних подіях та долях конкретних людей, які погодились розповісти свої історії письменниці та дали дозвіл на їх оприлюднення, причому деякі персонажі навіть дозволили зберегти їхні справжні імена та прізвища у романі.
“Це історія, зіткана з багатьох реальних історій людей, які дали мені дозвіл на оприлюднення цієї інформації. Навіть є персонаж, який дав дозвіл залишити його ім’я і прізвище”, – розповіла авторка про процес створення роману.
Робота над книгою тривала близько чотирьох років, протягом яких письменниця ретельно збирала матеріали, проводила численні зустрічі зі свідками тих подій та опрацьовувала історичні документи, щоб максимально точно відтворити атмосферу епохи та розкрити глибину людських переживань в умовах тоталітарного режиму.
Новий роман Марії Матіос став ще одним важливим свідченням про складний період української історії, розкриваючи маловідомі сторінки життя людей в умовах радянської системи та їхню боротьбу за збереження людської гідності під пильним наглядом каральних органів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
В Івано-Франківську презентували книгу “Рухівські есеї. Погляд зсередини” (ФОТО)
“Рухівські есеї. Погляд зсередини” – під такою назвою вийшла з друку книга Романа Лучицького, презентація якої відбулася в Івано-Франківську.
У книзі “Рухівські есеї. Погляд зсередини” автор Роман Лучицький розповідає про період становлення Народного Руху України на Прикарпатті та протести проти тодішньої радянської влади. Події у розповіді розгортаються наприкінці 80-х років минулого століття.