Згідно з рішенням виконавчого комітету, франківці платитимуть за проїзд 6 гривень.

Зростання тарифів, за словами перевізників, зумовлено підвищенням цін на паливо-мастильні матеріали, запасні частини, автомобільні шини, витрати на заробітну плату та інші видатки, пов’язані з експлуатацією пасажирського автотранспорту.

Франківці не в захваті від таких нововведень. Скаржаться на жахливий стан автобусів, хамство водіїв та відсутність графіків руху.

“Подивіться — за що платити, автобуси брудні та розпадаються на ходу, чистою сідати страшно, завжди переповнені, водії кричать, з людьми сваряться. Не поїздки, а один стрес. Дуже мало хороших автобусів. Я не проти 6 гривень за проїзд, але не в таких маршрутках”, — говорить вчителька Надія.

“Одним словом обнагліли. Кожен раз піднімають, бо їм треба ремонтувати обслуговувати, а ми в друшляках, як і їздили, так і їздимо”, — каже франківець Ігор.

“Якщо мінімалка буде 10 тисяч гривень, тоді я буду радий новій ціні в маршрутках. Якість перевезень не влаштовує: і забиті салони, і водії-курці. Нічого не зміниться й при новій ціні”, — скаржиться лікар Олександр.

“Здорожчання приймаю, як неминучість. Сумніваюсь, що якість перевезень зміниться. Взагалі стараюсь менше їздити маршруткою та більше ходити пішки. А коли кудись треба далеко — то прошу сина”, — говорить пенсіонерка Лідія.

“А я взагалі думаю, що їм небагато залишилось. Скоро Марцінків з Голутяком їх всіх витіснить з ринку своїми комунальними автобусами, — каже адвокат Іван. — Ще пару комунальних маршрутів і той жовтий металолом зникне з наших вулиць”.

“Кожного дня їду в маршрутках і ні дочого кращоні не йде. Взимку замерзаєш, влітку взагалі можна зваритися. Брудно, страшно і небезпечно – це про наші маршрутки. Тішить одне, що у місті з’явилися комунальні автобуси – це класно. Але в мене ще й питання до пасажирів, які примудряються ставити на сидіння брудні сумки, ліпити гумки та писати послання. У нас не буде порядку, поки ми самі йоно не наведемо. Шість гривень, так шість гривень, але перевізники мають змінити підхід до роботи. Якщо не віигідно, то не їздіть, а якщо вже взялися, бо робіть свою роботи добре”, – наголошує пасажир Галина.

Додамо, що востаннє ціна на проїзд у маршрутках Івано-Франківська зросла 1 квітня 2018 року. Тоді тариф у маршрутках став 5 гривень – з 6:00 до 20:00, та 6 гривень – з 20:00 до 23:00.