Маршрутки "вийшли з підпілля". Відсьогодні офіційно курсує громадський транспорт

 Це пов’язано з тим, що на Прикарпатті зараз немає жодної червоної карантинної зони.

Прикарпатець Анатолій Фиркалюк їхав з Гданська до Тернополя, а з Тернополя – BlaBlaCar до Івано-Франківська. Сьогодні знову в дорозі до Верховинщини, пишуть Версії з посиланням на .

“Дуже вже задоволений, що відмінили червону зону. Не можу вже вдома сидіти. Хотів би, щоб була зелена, послабили карантин. Не думаю, що будут тут проблеми. Бо я з своїми спілкувався, то ніяких проблем не було. Тепер набирають людей, і не можна стоячих брати” – каже Анатолій Фиркалюк.

Михайло Попівняк живе у селищі Перегінськ. Каже, у Рожнятівському районі проблем з транспортом немає. Сьогодні через Івано-Франківськ їде у Бережани.

Чоловік розповідає:

“Я не міг виїхати у березні-квітні. Не можна було, транспорт не ходив. А тиждень тому я їхав в суботу з Франківська до Перегінська білетів не було, але всі ходили, ні один рейс не був знятий”.

Ще вчора Івано-Франківська автостанція працювала в режимі надання консультацій. Тут продавали квитки на транзитні рейси.

“Приймаємо всіх перевізників, тобто всі перевізники відправляються з платформ. Ще не всі виїхали, ще не всі перевізники вийшли з карантину. Багато людей почали користуватися послугами нелегальних перевізників. Зараз ми вже працюємо над тим, щоб люди вже знали, що в нас можна придбати квиток, можна відправитися з платформи”, – говорить начальник комерційного відділу Івано-Франківського обласного підприємства автобусних станції Сергій Юрчишин.

На Прикарпатті ще тиждень тому громадські перевезення до червоної зони були в односторонньому напрямку.

Начальник управління інфраструктури департаменту економічного розвитку ОДА Юрій Труханівський пояснює:

“Перевезення буде здійснюватися відповідно до вимог постанови – в межах місць для сидіння. При дотриманні пасажирами і персоналом транспорту всіх протиепідеміологічних засобів. Тобто, водій повинен бути в масці, всі пасажири повинні бути у засобах індивідуального захисту. Має бути маска, антисептики в транспорті. Забезпечення дезінфекції транспортних засобів. Прибирання вологе між рейсами”.

Щодо залізничних перевезень, то поїзди їздили за схемою: без посадки пасажирів у червоній зоні. Потяг Івано-Франківськ-Київ відправлявся з Галича.

Керівник Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Володимир Загалюк каже:

“Дизельпоїзди всі ходили на графік. Посадка пасажирів здійснювалася тільки в тих місцях, які не були віднесені до червоної зони, але висадка пасажирів проводилася в червоній зоні. Все сполучення ми відновили, але не 100%. Десь на 70% відновлений рух”.

Суттєвих змін у курсуванні транспотру в Івано-Франківську не буде, каже начальник управління транспорту і зв’язку Івано-Франківської ОТГ Андрій Гіглюк:

“Фактично і надалі буде курсувати громадський транспорт в межах кількості місць, призначених для сидіння. Також масковий режим, дезінфекція в громадському транспорті. З сьогоднішнього дня розпочався навчальний період. Ми будемо зобов’язувати всіх перевізників, в тому числі і приватних, здійснювати перевезення учнів, за наявності дійсного учнівського квитка безкоштовно”.

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!