Інкубаційний період захворювання може становити від 5 до 21 дня. Бельгія стала першою країною, яка ввела обов’язковий 21-денний карантин для інфікованих мавпячою віспою, пишуть Версії з посиланням на УНІАН.
Як повідомляє The Brussels Times, у країні виявлено вже три випадки цього захворювання: два з них було клінічно діагностовано, тоді як у партнера одного з цих пацієнтів також проявилися симптоми.
Окрім того, інфікованих виявили у Сполученому Королівстві, Португалії та Іспанії – в основному це чоловіки, які вступають у статевий зв’язок з чоловіками.
Зазначається, що серед перших симптомів – лихоманка, головний біль, м’язові болі, болі у спині, збільшення лімфатичних вузлів і стомлюваність. Може з’явитися висип, часто на обличчі, який потім поширюється на інші частини тіла.
Інкубаційний період може становити від 5 до 21 дня.
Мавпяча віспа: що відомо
Згідно з інформацією на офіційному сайті ВООЗ, вперше організація була проінформована про нове захворювання 7 травня – тоді до Великобританії приїхав чоловік, інфікований віспою. З того моменту нові випадки захворювання почали фіксувати й в інших країнах.
Що таке мавпяча віспа
Даний вид віспи, як і звичайна, відноситься до групи ортопоксвірусів. Це рідкісне зоонозне вірусне захворювання, яке передається людині від тварин, найбільш ймовірно – від гризунів і приматів. Зустрічається, в основному, у віддалених районах Центральної і Західної Африки, тобто, в регіонах, близьких до тропічних лісів. Вакцини або ліків від мавпячої віспи немає, але лікарі стверджують, що регулярна вакцинація від натуральної віспи знижує ризик зараження віспою мавп.
Мавпяча віспа – симптоми і запобіжні заходи
Три основних симптоми мавпячої віспи – це:
- лихоманка;
- характерний висип на тілі;
- пухирці.
У більшості випадків захворювання проходить в легкій формі і зникає самостійно за кілька тижнів. Іноді спостерігається і важкий перебіг хвороби, де відсоток летальних випадків варіюється від 1 до 15%, найскладніше переносять це захворювання діти.
Мавпяча віспа передається контактним і повітряно-крапельним шляхом, але не так заразна, як той же Covid-19. Для зараження необхідний тісний контакт з хворою людиною.
Для того, щоб уберегти себе і знизити ризик захворювання, дотримуйтеся рекомендацій ВООЗ:
- уникати контактів з хворими приматами;
- утримуватися від вживання в їжу м’яса диких тварин;
- регулярно проводити санітарну обробку рук;
- дотримуватися особистої гігієни;
- оберігатися під час статевого акту;
- тісно не контактувати з незнайомими людьми або мандрівниками.
Найчастіше, вірус знаходять у мандрівників, які відвідували країни з групи ризику, а також у тих, хто вживав в їжу диких тварин або торкався до них. Тим не менш, вчені в Британії зафіксували кілька випадків, коли мавпяча віспа вразила тіло людини, яка не була за кордоном – причина виявилася в іншому.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!