Результат пошуку зображень за запитом "створення помісної церкви"

Це майже вдвічі більше, аніж на Сході, там прихильників цієї ініціативи всього 37%. У розрізі конфесій найбільшу підтримку ініціатива щодо автокефалії має серед прихожан Української Греко-Католицької Церкви та Української Православної Церкви (КП). На Заході 47% усіх опитаних вважають, що створення Єдиної Помісної Церкви скоріше об’єднає країну, 20% стверджують, що ця ініціатива жодним чином не вплине на консолідацію суспільства, пишуть Версії.

Водночас 16% говорять про можливий розкол. Папа Римський, Патріарх Філарет, Варфоломій Перший, Архієписокп Святослав та Митрополит Макарій користуються найвищим рівнем довіри на Заході країни. Слід зазначити, що окремі церковні діячі користуються повагою серед прихожан інших конфесій, аніж вони очолюють. Так, Папа Римський Франциск попри високий рівень довіри серед греко-католиків має високий рівень довіри також і серед прихожан УПЦ (КП).

До Патріарха Філарета позитивно ставляться як прихильники УПЦ (КП), так і УГКЦ. Подібне ставлення і до Варфоломія Першого. Архієпископ Святослав користується відносно високим рівнем довіри серед прихожан УПЦ (КП), Митрополит Макарій – серед УПЦ (КП) та УГКЦ.