Медики одноголосно проголосували за направлення листа до владоможців, пишуть Версії з посиланням на Авто Майдан.

Медики та жителі Долинського району відстоюють створення госпітального округу для гірських населених пунктів тому що на теренах цього району знаходиться 39 гірських населених пунктів, з яких доставити хворого за час до однієї години до найближчого медзакладу – фізично неможливо. У разі включення району до Калуського госпітального округу, Долинщина ризикує залишитись без своєчасної меддопомоги.

Наразі відомо, що на Прикарпатті госпітальні округи створять у Франківську, Коломиї, Калуші, Надвірній та Косові. Про це заявив керівник облдепартаменту охорони здоров’я Мирон Матейко.

«Я нараді особисто підходив до замміністра і акцентував увагу на тому, що має бути п’ять округів, а не три, – повідомив директор ДОЗ. – Також ми маємо підтримку наших депутатів. Сьогодні до мене телефонував нардеп Юрій Соловей і запевнив, що в них таке ж бачення».

Нагадаємо, прикарпатський нардеп Юрій Соловей від початку медичної реформи відстоює створення окремого гірського госпітального округу з центром в м. Косів для обслуговування гірських районів(в т. ч. Верховинського).

Минулого року нардеп направив звернення з відповідним проханням до уряду та підняв це питання під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

У результаті перемовин нардепи та уряд домовились, що буде створено робочу групу з питань розвитку гірських населених пунктів.