Медики Івано-Франківської обласної дитячої лікарні знову протестують

За словами медичної директорки Оксани Дащенко, це призначення зробили з порушенням та не обговорювали з колективом.

О 8:15 колектив зібрали в актовій залі лікарні, де Радислав Котурбаш, який виконував обов’язки гендиректора закладу з вересня 2020-го року, зачитав наказ про власне звільнення з посади, датований четвертим червням.

Цим же документом відсьогодні керівником медзакладу призначили завідувача лорвідділення Володимира Семенюка, пишуть Версії з посиланням на Суспільне

Радислав Котурбаш пояснив цей наказ тим, що його піврічний термін виконання обов’язків керівника завершився. Тому призначили іншого.

Радислав Котурбаш та Володимир Семенюк відмовили у коментарях журналістам, посилаючись на те, що мають багато справ.

Медична директорка обласної дитячої лікарні Оксана Дащенко каже, що їх не попереджали про зміну керівника. Жінка додає, що Володимир Семенюк теж подавав документи на конкурс, але не був допущений, бо не зібрав всіх документів.

“Власником нашого закладу є обласна рада. І рішення про попереднього в.о.гендиретора ухвалювала обласна рада, і саме на ній лежать ці повноваження. Сьогодні департамент обійшов облраду, приймає рішення про призначення і ставить колектив перед фактом, кулуарно віддавши посаду”, – каже Оксана Дащенко.

Працівники лікарні за два дні зібрали 300 підписів на підтримку переможця конкурсу Тараса Мельника. Листи-звернення знову направлять до облради та облдержадміністрації. Сам Тарас Мельник каже, що прагне не посади, а демократичних та законних рішень: “Люди хочуть, щоб було все прозоро, демократично. Або ми повертаємося в 90-ті роки, або ми живемо в демократичній державі”.

Перша заступниця голови обласної державної адмністрації Марія Савка на онлайн-брифінгу сказала, що це призначення грунтувалося на постановах облради. При цьому посадовиця не зауважила, яких саме: “Рішення про призначення Семенюка Володимира для врегулювання ситуації конфлікту, яку наразі ми відчуваємо в колективі лікарні і до призначення гендиректора. Це питання наразі розглядається в юридичній площині. Пана Володимира ми бачимо нейтральною і достойною людиною, яка справиться з тими викликами, які є нині”.

Голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту Манолій Піцуряк телефоном повідомив, що дев’ятого червня відбудеться чергове засідання комісії, на якому розглянуть це призначення. Коментувати сьогодні відмовився, посилаючись на те, що зараз ще вивчає це питання.

29-го травня на сесії обласної ради депутати не проголосували за призначення на посаду генерального директора обласної дитячої лікарні переможця конкурсу Тараса Мельника. Конкурс відбувся на початку лютого. Участь в ньому взяли п’ятеро претендентів. Перемогу отримав заступник медичного начальника з хірургічної роботи закладу Тарас Мельник, який набрав 190 балів.

Першого червня 30 лікарів закладу протестували біля облдержадміністрації. Медики написали листи-звернення до голів обласної ради та адміністрації, в яких вимагали пояснень, чому Тараса Мельника не затверджують на посаді.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!