“Мене били, мені погрожували”, – стрілець з-під Ратуші вкотре проситься під домашній арешт, судді – тримають під вартою

Як відомо, влітку 2017 року поблизу міської ратуші підозрюваний впритул розстріляв автомобіль “Ауді”, в якому знаходився потерпілий (ФОТО, ВІДЕО). Внаслідок отриманих поранень, Ігор Гербін (відомий як “Червонець”) через кілька днів помер у лікарні. Тепер рідні загиблого підприємця вимагають максимального покарання для стрільця з-під Ратуші й мільйон гривень компенсації, пишуть Версії з посиланням на Галку.

В листопаді 2018-ого “Дира” подав скаргу на слідчого. 15 лютого 2019 суд задовільнив скаргу Дерещука і визнав неправомірною бездіяльність слідчого, яка полягає у невиконанні 29 ухвал.

Засідання 9 вересня розпочалося із клопотання підозрюваного Дерещука. Обвинувачуваний просить долучити  до цієї справи матеріали іншого кримінального провадження, де він вважається потерпілим.

“Зокрема там є висновки експертиз, а також документи, які підтверджують неправдивість слів свідків Брецко та Романко. Є роздруківка дзвінків, де видно, що Романко сама до мене перша дзвонила і приїжджала. А якщо так, то я значить їй не погрожував! Є відео, на якому мене б’ють. Його знімав Брецко на телефон потерпілого Гербіна. Потім воно попало в мережу і до ЗМІ. Як це сталося? Також не розумію, чому зник відеозапис ще з однієї відеокамери”, – каже Дерещук.

На думку прокурора, у цьому клопотанні слід відмовити, адже, це може негативно вплинути на перебіг того кримінального провадження, яке ще знаходиться на стані досудового розслідування.

“Я просто хочу долучити роздруківку, аби довести неправдивість слів Брецко та Романко, аби довести, що перед стріляниною мені погрожували й мене били”, – додав “Дира”.

Судді відмовили у задоволенні цього клопотання, вказавши, що для витребування матеріалів немає підстав.

“Як відбувається незалежність суду? Що тут взагалі відбувається? Як я маю щось довести?”.

Також Дерещук просив суддів випустити його під домашній арешт.

“Докази доцільності тримання мене під вартою, які наводить прокурор, необґрунтовані. Також я вже не раз казав про стан мого здоров’я. Мене обстежували востаннє ще 27 травня. Якось на обстеженні рівень цукру в крові був близько 30%. За словами лікарів, це – вже стан коми. А тиск 190 на 125 – це хіба задовільний стан здоров’я? Крім того, в день стрілянини я наніс Гербіну тяжкі тілесні ушкодження, вбивства на місці не було. Плюс це ще було в стані афекту, після того стресу, як мене били і мені погрожували. За це садять в тюрму на менше часу, ніж я вже сиджу. Прошу змінити мені запобіжний захід на домашній арешт”, – клопотав “Дира”.

Адвокат підтримав клопотання свого підзахисного. Прокурор заперечив проти цього клопотання і просив суддів продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. За його словами, це слід зробити, аби уникнути тиску на свідків з боку Дерещука та не дати йому можливості втекти від правосуддя.

Після роздумів колегія суддів вирішила не змінювати обвинуваченому запобіжний захід і постановила тримати Дерещука під вартою до 7 листопада 2019 року.