За загальним індексом публічності муніципалітетів місто Івано-Франківськ посідає другу сходинку рейтингу з показником 77%, випереджає нас Луцьк – 79%, пишуть Версії.

Лідером серед міських голів став Руслан Марцінків – його показник публічності 86%.

Виконавчі органи у рейтингу посіли друге місце (82%), а депутатський корпус – третє (64%).

«Зважаючи на те, що Івано-Франківська міська рада, як орган місцевого самоврядування посідає лідерські позиції. Це означає, що інструменти для громадського контролю є, тільки громадянам необхідно вчитися ними користуватися.

Високий показник пов’язаний саме з тим, що громадяни мають вільний доступ до рішень міської ради, розпоряджень міського голови і рішень виконавчого комітету. Все це робиться через електронну базу нормативних актів Івано-Франківської міської ради, яка забезпечує належний та зручний доступ до нормативних актів міської ради.

Так само позитивної оцінки заслуговує робота Інтернет приймальні Івано-Франківської міської ради, яка дозволяє громадянам через онлайн-форму дистанційно звернутися до міської ради із зверненням чи запитом на інформацію.

Крім того, існує функція відстеження на якому етапі перебуває відповідь. Слід зауважити, що цього року запроваджений сервіс «Відкритий бюджет», який дозволяє громадянам в онлайн режимі відстежувати надходження до бюджету і видатків по різних розпорядниках коштів», – коментує координатор представництва Громадянської мережі «ОПОРА» у Івано-Франківській області Іван Маруняк.

Що стосується міського голови, то експерт зазначає, що продовжується практика дистанційного запису на прийом, яка була запровадження раніше.

«У вільному доступі перебувають протоколи засідань конкурсних комісій з розгляду кандидатур на заміщення вакантних посад. Крім того, разом з протоколами можна ознайомитися з аудіо- чи відеозаписами цих засідань. Єдина проблема в тому, що і протоколи і записи публікуються у рубриці новини, що ускладнює доступ до цієї інформації. Адже, ця інформація є, але вона не структурована», – каже експерт. 

 

Координатор «ОПОРИ» стверджує, що враховуючи те, що частина рекомендацій попереднього року врахована муніципалітетами, – то прогрес у співпраці активістів та владних органів є очевидним.

Також на прес-конференції був присутній заступник керуючого справами-начальник управління інформаційно-організаційної роботи та контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Андрій Лис.

Чиновник запевняє, що протягом останніх років спостерігається позитивна динаміка публічності франківської влади.

«Маю надію, що взаємодія між громадськими організаціями і виконавчим комітетом є ефективною. Звичайно, що приємно бути лідерами в цьому рейтингу відкритості і прозорості. Велика робота була проведена ще до цього, але завдяки саме роботі «ОПОРИ», моніторингу та аналізу, ці рекомендації, що нам надають ми впроваджуємо.

І як наслідок, ви можете побачити по показниках, які публікуються. За 2015 рік у нас дійсно пішла позитивна динаміка. Ми позбулися першого місця в цьому рейтингу, але відсотки зросли, як у відкритості та прозорості міського голови, виконавчого комітету та депутатів міської ради», – підкреслює Андрій Лис.

Для довідки.

Дослідження 2016 року охопило усі обласні центри країни (окрім Донецька та Луганська), а його результати дозволили проаналізувати і порівняти публічність муніципалітетів в цілому, а також сформувати окремий рейтинг публічності міських голів, виконавчих органів та депутатського корпусу.

Індекс публічності – це спільний проект ОПОРИ та мережі партнерів, який реалізовується уже четвертий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес.