Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні вкотре наголосив на проблемі росту в Україні продажу слабоалкогольних напоїв.

«В Україні катастрофічна ситуація з ростом продажів слабоалкогольних напоїв, які споживають діти, віком з 12 до 16 років. Пік припадає на дітей 13-14 років, і 70% – це дівчата. Напої в прекрасних баночках, які красиво брендовані, але вони несуть отруту. Тому що це є поєднання неякісного спирту з кофеїном – це гримуча суміш. Плюс різні хімічні сполуки. Тому я свою позицію принципово заявляю, я спілкуюсь з всіма можливими людьми, щоб зменшити цей вплив і щоб в Україні був не ріст, а був спад, і також всіх закликаю до цієї боротьби», – сказав мер.

Додамо, що міський голова Львова Андрій Садовий ініціював загальнонаціональну кампанію «Стоп алкопоп». Мета акції – зупинити індустрію слабоалкогольних коктейлів (так званого «алкопопу») в Україні.

Кампанія «Стоп алкопоп» відбуватиметься шляхом широкої кампанії (телебачення, Інтернет, зустрічі) про шкідливість споживання слабоалкогольних коктейлів. Головними цільовими групами будуть як самі підлітки, так і їхні батьки.

Як інформував ZAXID.NET, у Львові тривають протиалкогольні рейди активістів по магазинах міста. Вони перевіряють, чи дотримуються продавці заборони міста про продаж алкоголю після 22:00, а також неповнолітнім. 6 лютого активісти перевіряли Сихівський район. Як повідомив студентський мер Львова Іван Попович, активістам протиалкогольних рейдів погрожують.

У Львові вже відбулись три рейди. Акція «Громадський контроль. Скажи порушнику: стоп» об’єднала понад 50 молодих хлопців із «Самопомочі», ГО «Завжди вірні», об’єднання студентів-правників, а також студентської ради Львова.

Також на одній із сесії міськради депутати Львова висловили бажання долучитися до перевірок МАФів, які продають алкоголь неповнолітнім.