Соцiологiчна група “Рейтинг” провела моніторинг суспільних настроїв під час карантину.

Результати опитувань продемонстрували, що абсолютна більшість респондентів бачать реальною загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні. У порівнянні з початком карантину, кількість тих, хто бачить загрозу зросла (з 73% до 87%). Про загрозу частіше говорили мешканці західних та центральних регіонів країни та містяни, пишуть Версії.

 • Оцінюючи ситуацію з захворюваністю у своєму регіоні, мешканці заходу вважають її менш загрозливою, аніж по країні загалом. 7 % опитаних зазначили, що рівень захворюваності у їхній місцевості є дуже високим, 9% – високим, 15% – середнім, 22% – мінімальним і 42% – зовсім мінімальним.
 • Щодо можливого введення надзвичайного стану в Україні думки респондентів розділилися: 49% – підтримали б таку ініціативу, 43% – ні.
 • На заході 81% респондентів вважає, що потрібно запровадити штрафи для людей за порушення карантину. 15% – проти такої ініціативи.
 • 63% опитаних в західному регіоні вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними, 26% стверджують, що вони є занадто м’якими і лише 5% переконані, що заходи є надто жорсткими.
 • 40% вважають, що влада повинна повертати усіх громадян додому після закриття кордону, 24% вважають, що потрібно повертати, але вибірково. 29% взагалі вважають, що взагалі не потрібно нікого повертати після закриття кордону.
 • 56% респондентів з заходу переконані, що влада, подаючи інформацію про поширення коронавірусу, применшує ситуацію. 19% вважають, що ця інформація є об’єктивною, 10% переконані, що в цій інформації є перебільшення.
 • 80% опитаних в західних областях вважають запроваджений карантин ефективним,18% дає протилежні оцінки. 85% опитаних підтримують рішення Уряду про продовження карантину до 24 квітня 2020 року.
 • Дві третини зазначили, що мали роботу до запровадження карантину. Серед них, 35% зазначили, що продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 29% – працюють дистанційно, 32% – знаходяться у відпустці за власним бажанням і лише 4% – втратили роботу.
 • 58% опитаних на заході заявили, що обмежили вихід з дому у зв’язку з карантином. 36% зазначили, що дотримуються часткових обмежень. Лише 6% не дотримуються карантину.
 • Попри карантин, 21% опитаних зазначили, що виходять з дому декілька разів на день, 28% – один раз на день. Водночас 45% заявили, що виходять лише раз на кілька днів, 6% – взагалі намагаються не виходити.
 • Головною причиною виходу на вулицю опитані зазначили похід в магазин за продуктами (81%). 21% – виходять через необхідність роботи, 31% – через похід в аптеку. 10% зазначили, що виходять на вулицю щоби прогулятися з дітьми, по 7% – заради занять спортом та прогулянок з домашніми тваринами. 5% виходять через зустрічі з друзями та знайомими, 2% – задля візиту до лікаря.
 • 55% заявили, що готові залишатися вдома, не виходячи на вулицю більше 5-ти днів, за умови запровадження заборони на вихід з дому. 12% – заявили, що можуть побути вдома 4-5 днів, 21% – 2-3 дні, 9% – не більше одного дня.
 • 58% опитаних в західних регіонах зазначили, що їхніх заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше аніж на місяць. 17% зазначили, що їм вистачить збережень на термін до 2-ох місяців, 8% – до 3-ох місяців. 7% – до півроку, 3% – до року і більше.
 • 41% зазначили, що мають захисні маски в достатній кількості, 47% – мають але недостатньо, 12% – не мають взагалі. 56% заявили, що мають вдома дезінфікуючі засоби в достатній кількості, 31% – мають, але недостатньо, 13% – не мають. Захисні рукавиці в достатній кількості мають 43% респондентів з заходу, в недостатній – 27%, не мають взагалі – 30%.
 • 59% опитаних на заході дуже хвилюються через те, що хтось з їхнім близьких захворіє коронавірусом, водночас, про своє власне здоров’я хвилюються менше (23%).
 • 85% переживають, що в Україні наступить затяжна економічна криза. Більше двох третин схвильовані через те, що не зможуть купити необхідних ліків. Майже половина переживають через те, що не зможуть купити необхідних продуктів (49% – не переживають). Лише 25% схвильовані через те, що доведеться скасувати важливі події чи поїздки, водночас три чверті – не хвилюються через це.
 • 45% оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 20% – як напружений. Вищий рівень тривожності фіксується серед жінок та старшого населення. 75% опитаних на заході оцінюють протягом останнього тижня відносини з людьми, з яким проживають, як спокійні, лише 10% – як напружені.

В опитуванні методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера взяли участь 2000 респондентів.

Вибіркова сукупність:  I хвиля 1000 респондентів (25-27 березня 2020 р.), ІІ хвиля 1000 респондентів (28-30 березня 2020 р.).

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 4%.

Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!