Сьогодні, 14 березня, в Івано-Франківську відкрилася фотовиставка “”Місто, якого немає…”  – Денис Трофімов (фотографії), Юрій Бакай (фотографії, інсталяції). Куратор виставки – голова правління Національної спілки фотохудожників Ростислав Кондрат,  пишуть Версії.

Загальний тон виставки достатньо сумний, адже на фотографіях відвідувачі можуть побачити той Івано-Франківськ, який вже не повернеш і той Івано-Франківськ, який вже незабаром може зникнути назавжди.

Старі різблені дерев’яні двері заміняються бездушним пластиком, ліпнина та скульптури руйнуються під впливом часу, місто невблаганно  втрачає своє історичне обличчя і нікому, здається, немає до того діла. В інсталяції Юрія Бакая можна побачити дві фотографії. На одній ще є скульптура русалки з будинку на вулиці Короля Данила, на другій її вже немає, натомість під фотографіями викладені уламки – все, що залишилося від скульптури.

Як зазначив архітектор Ігор Панчишин, ця виставка є і закликом до сумління містян, і викликом всім попереднім та наступним очільникам і господарям міста.


Це вже не перша така виставка, підкреслив Ростислав Кондрат і висловив жаль з приводу того, що подібні виставки з часом стають для Івано-Франківська все більш актуальними.

Виставка працює за адресою: Обласна універсальна бібліотека ім. Івана-Франка, вул. Чорновола, 22.