Будівельний скандал розгорівся на початку квітня, коли в центрі міста «виріс» двометровий металевий паркан.

На засіданні виконкому міський голова Руслан Марцінків повідомив по самозахоплення землі на Василіянок компанією «Цитадель» – мовляв дозволу на будівництво фірма не має, а роботи вже ведуться, пишуть Версії.

Відтак на виконкомі прийняли рішення «незаконний» паркан демонтувати, будівельні паспорти для цих ділянок скасувати і підготувати позов до суду.

Поки тривала «бюрократична» тяганина, старовинну кам’яницю встигли розібрати до фундаменту.

Місцеві краєзнавці розповідають, що будинку з колонами – понад 200 років. Він пережив Мармулядову пожежу та дві війни. Це був останній будинок такого зразка у Івано-Франківську – яскравий приклад міщанської забудови передмість першої половини XIX століття.

Втім будівля не належала до пам’яток архітектури, хоч і була частиною історичної спадщини міста

Дві інші будівлі також вже «позбулися» даху, вікон та дверей.

В департаменті архітектури та містобудування розповідають, що за адресою Василіянок 12 та 14 зареєстровано три приватизовані присадибні ділянки. Їх власники звернулись за отриманням будівельного паспорта на будівництво трьох двоповерхових будиночків. Обгородивши свої ділянки, власники самовільно захопили ще й частину землі, яка знаходиться у комунальній власності.

Втім в компанії «Цитадель», на яку посилаються в мерії, свою причетність до будівельних робіт на цій ділянці категорично заперечують.

На новій огорожі, як і на попередній, немає жодної інформації про роботи, що активно ведуться вже кілька тижнів поспіль.

Але тепер містяни через сітку можуть спостерігати, як цеглинка за цеглинкою зникає історична спадщина і неповторна архітектурна самобутність Івано-Франківська.