“Книга про мій взвод. Бойовий шлях. Ми звільнили Попасну, Лисичанськ. Майже цілодобово наш взвод перебував у Мар’янці і тричі намагалися захопити Іловайськ. Ми отримали наказ вийти 29 числа. Особисто я не готувався до бою, бо ми знали, що нам дали прохід. Багато з нас мріяли про те, як будемо вдома. Але даний договір був зрадницьки порушений росіянами і почалися обстріли 29 серпня в 7 годині ранку. Бій тривав 36 годин. Ми брали в полон російських військових і мали їхні документи“, – згадує про події в Іловайську Ігор Михайлишин, позивний «Піаніст», учасник Майдану і АТО.

Згадав Ігор Михайлишин і про побратимів, які попри відсутність військової підготовки, завдавали серйозних ударів російським військам.

Вони просили тоді перемир’я, щоб забрати своїх полеглих. Але в результаті нерівних сил командуванням було прийнято рішення про капітуляцію. Добровольців батальйону “Донбас” передали сепаратистам“, – продовжив Михайлишин.

Протягом бойового шляху Ігор вів щоденник. Саме тоді виникла ідея написати книгу.

Цей щоденник неодноразово знищувався і доводилося його відновлювати. В полоні народилася ідея написати книгу“, – відзначив атовець.

Книгу автор писав 5 місяців і ще стільки ж часу пішло на редагування.

У мене в пам’яті дуже добре збереглися всі події, які я пройшов та мої друзі, їхні жарти. Я хочу, щоб мої побратими, які загинули продовжували жити, хоча б на папері. Щоб люди знали про їхній подвиг“, – заявив Ігор Михайлишин.

“Танець смерті” — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря симво­лізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, — постій­ний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги“, – йдеться в анотації до книги.

Презентацію автор завершив сольним виступом на фортепіано.

Довідково: Ігор Михайлишин – уродженець смт. Кути. У 2013-2014 році приймав активну участь в Революції Гідності. Ігор Михайлишин у грудні 2013 року грав на піаніно, встановленому на вулицях Києва й розфарбованого у кольори національного прапора. У час початку війни на Сході України безпосередньо з Майдану вирушив на фронт захищати рідну землю у лавах добровольчого батальйону «Донбас» НГУ, де воював під позивним «Піаніст».

В серпні 2014 року опинився в подіях Іловайського котла. Після вимушеної капітуляції 119 днів провів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас – Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобував професійну музичну освіту у Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра, пишуть Версії.