Вже майже дев’ять місяців минуло від моменту реорганізації медзакладу у комунальне некомерційне підприємство “Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”. Весь цей час лікарня працює без постійного керівника, пишуть Версії.

На час проведення конкурсу виконуючим обов’язки гендиректора призначили Радислава Котурбаша – от уже майже три десятиліття незмінного керівника лікарні. Втім, колектив лікарні має ряд претензій до нового-старого “шефа”.

“З 20 вересня виконуючим обов’язки генерального директора є колишній керівник, який близько 30 років займає цю посаду. Звичайно, що людина, яка тільки в.о, не зацікавлена у розвитку нашої лікарні. Крім того, цей керівник мав неодноразово прецеденти з колективом, неодноразово порушував трудове законодавство по відношенню до своїх співробітників. З цим керівником наша лікарня увійшла в реформу, що теж є недобре. Від цього страждаємо не тільки ми – медики, від цього страждають і наші маленькі пацієнти. Є багато різних ситуацій, з якими ми боремось. Це і постійні благодійні внески, які не повинні братися в лікарні, але батькам кажуть, що потрібно платити. З медикаментами проблема, апаратура стара, працює вже по 15-20 років, її треба міняти. Томи ми хочемо змін”, – відмічає голова альтернативної профспілки медичних працівників, лікар-анестезіолог обласної дитячої лікарні Уляна Дубініна.

Генератором змін у лікарні колектив бачить переможця конкурсу на посаду генерального директора КНП «ІФ ОДКЛ ІФ ОР» Тараса Михайловича Мельника. Відомий в області дитячий анестезіолог, заступник головного лікаря з хірургічної роботи, користується авторитетом і підтримкою серед колег.

“Ще у лютому відбувся конкурс на посаду генерального директора нашої лікарні. Конкурс був проведений прозоро, відкрито. Про це писали всі ЗМІ, говорили громадські діячі, які спостерігали за конкурсом. У визначені законом терміни не було подано жодної апеляції. Обласній раді залишалося тільки затвердити переможця конкурсу Тараса Мельника. Але це питання не було винесене на сесію у лютому. Потім карантин вніс свої корективи, обласна рада на сесію не збиралася. І нарешті в п’ятницю відбулася сесія обласної ради на якій чомусь депутати не проголосували за призначення на посаду генерального директора. І ми тепер хочемо запитати Олександра Сича і депутатів, чому так сталося? Чому кандидат, який чесно виграв конкурс, якого підтримує колектив, не був затверджений на посаді гендиректора?”, – обурюється Уляна Дубініна.

Колектив лікарні не розуміє, чому обрані народом депутати не виконують свій прямий обов’язок – не голосують за важливі рішення. Адже для призначення Тараса Мельника гендиректором лікарні не вистачило всього одного голосу.

“На жаль, ми не змогли підтримати нашого претендента особисто, бо через карантин був обмежений доступ до сесійної зали сторонніх осіб. Ми спостерігали онлайн. До обговорення Олександр Сич запросив всіх депутатів. Всі, хто зголосився обговорити кандидатуру, дали тільки позитивні відгуки. Не було жодного заперечення, жодного аргументу проти. А під час голосування сталася дуже дивна ситуація: за проект за основу проголосувало 44 депутати – що є позитивною ухвалою, за контракт на 5 років – 43 депутати, що також є позитивним рішенням, а за проєкт в цілому – 42 депутати. Очевидно, хто відкликав свої голоси, щоб не було потрібної кількості. Ми вважаємо, що це є абсолютно політичне голосування і вимагаємо пояснень”, – коментує лікар-анестезіолог Наталія Митник.

За її словами, деякі обранці пояснюють своє “не голосування” сумнівами в прозорості конкурсу.

“Ми в конкурс не втручалися, все було по закону . Але тепер деякі депутати у фейсбуці пишуть, що в них є сумніви щодо чесності і прозорості проведення конкурсу. Але вони мали б їх озвучити на сесії. Від лютого в них був час, щоб вивчити це питання. Могли задати запитання і в сесійній залі, бо претендент Тарас Мельник був присутній на сесії. Але жодного запитання не було. Жоден депутат не проголосував “проти”, всі просто або втекли з залу, або утримались від голосування. Це ми вважаємо неприпустимим, бо депутатів ми обираємо якраз для того, щоб вони вирішували такі питання”, – додає Наталія Митник.

Член конкурсної комісії, лікар-анестезіолог Володимир Вальчишин відмічає, що жодних порушень при проведенні конкурсу не було.

“Нас було 9 чоловік: троє від дитячої лікарні, троє – від громадських організацій і троє – від владних структур. Тарас Мельник набрав більшість голосів . І тепер весь колектив дитячої лікарні очікує серйозних змін. Тому що ми йдемо в реформу і ми повинні наш медзаклад підготувати до цієї реформи. І якщо ми не будемо йти в ногу зі змінами, ми залишимось пасти задніх. Нам потрібні зміни в лікарні”, – відмічає лікар Володимир Вальчишин.

Проте те, що лікарня провалює реформу заявляє і Наталія Митник. За її словами укладено не всі угоди як з НСЗУ, так і з районними закладами, і таким чином медзаклад втрачає фінанси.

Відтак, медики намагались потрапити на прийом до голови обласної ради Олександра Сича. Але це виявилось непростим завданням.

“Ми хотіли поспілкуватися з головою облради Олександром Сичем, але на жаль працівниця приймальні нам сказала, що зустрічі не буде. Він не готовий до нас вийти, тому що в нього є інші справи”, – повідомила Наталія Митник.

Проте згодом голова облради передумав і таки запросив до свого кабінету трьох представників колективу. Зустріч відбулася за закритими дверима, журналістів не пустили, посилаючись на карантинні обмеження.

Після 20-хвилинного спілкування з високопосадовцем Наталія Митник розповіла деякі деталі.

“Олександр Сич повідомив нам, що має певні сумніви щодо прозорості процедури проведення конкурсу. Озвучити їх на сесії він не вважав за потрібне, тому і не голосував за це питання. За дії інших депутатів він не відповідає”, – відмітила лікар-анестезіолог.

Поки на п’ятому поверсі представники колективу дитячої лікарні спілкувалися з головою облради, до протестувальників вийшов заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний. Саме він очолював конкурсну комісію і тому здивований заявами деяких депутатів про наявні порушення при проведенні конкурсу на посаду генерального директора КНП «ІФ ОДКЛ ІФ ОР»

За його словами така ситуація в області склалася вперше.

“Мене, як голову конкурсної комісії, зачепило те, що в окремих депутатів є якісь зауваження і претензії до процедури конкурсу. Я би хотів бачити, в якій саме частині? Було три протоколи. За першим визначали порядок оголошення конкурсу, другий – допускали кандидатів до участі в конкурсі, третій – приймали рішення про переможця. Від моменту рішення конкурсної комісії до моменту засідання сесії обласної ради офіційних листів щодо прозорості, щодо неправильності чи порушення проведення конкурсу до нас не надходило. Кожен міг бачити процедуру проведення конкурсу – вона є в інтернеті. Така ситуація у нас в області вперше. Ми мусимо порадитися з юристами, щоб витримати всі вимоги чинного законодавства”, – відмічає Володимир Чемний.

Все було прозоро і законно: голова конкурсної комісії на призначення гендиректора ОДКЛ жорстко відповів депутатам облради

Володимир Чемний вийшов до протестувальників. У Франківську медики зібрались під адміністрацією, бо облрада провалила голосування за призначення гендиректора обласної дитячої лікарні

Опубліковано versii.if.ua Понеділок, 1 червня 2020 р.

Медики ж здаватися не мають наміру. Якщо на наступній сесії облради питання з призначенням генерального директора не вирішать, обіцяють масштабнішу акцію протесту.

“Ми готові стояти до кінця і боротися за наше право на гідного керівника, на гідні умови праці і на гідні умови для наших пацієнтів. Ми будемо знову виходити, будемо звертатися у вищі інстанції”, – відмічає Уляна Дубініна.

“Будемо виходити більшою кількістю людей. На перший раз в умовах карантину ми зорганізували невелику кількість, але готова вийти більшість колективу. І в сесійну залу, і під стіни облради, якщо нас не пустять далі”, – додає Наталія Митник.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!