На засіданні комісії з питань містобудування та архітектури головний архітектор Дмитро Нижник підтвердив, що незабаром Франківськ отримає новий генплан. Наразі вже проведені робочі наради з юристами та затверджений графік роботи. Найімовірніше, новий генплан розроблятиме Український державний науково-дослідний інститут проектування міст ДІПРОМІСТО, пишуть Версії.

«Буде врахована транспортна складова, зелені зони та сам генплан. Кожен пересічний франківець зможе взяти старий генплан і новий та побачити зміни», – розповів Дмитро Нижник.

Також очільник департаменту містобудування та архітектури відмітив, що місто не будуть «розширювати».

«Це не в моїй компетенції, – зауважив Дмитро Нижник. – Крім того, для розширення міста села мають виявити бажання приєднатися до Франківська в рамках децентралізації. У новому генплані межі міста не будуть змінювати».

Втім не буде і «чистого міста».

«Промислові зони ми мусимо виносити, але маємо залишити і промисловість, – відмітив Нижник. – Я не бачу промисловості в цегельному заводі. Так само буде залишений Хриплинський промвузол, він має розвиватися».

Головний архітектор також наголосив, що він зробить все можливе, що вже в листопаді питання про новий генплан Франківська розглянули на сесії міської ради.

Нагадаємо, діючий генеральний план Івано-Франківська був розроблений у жовтні 1997 року Українським державним інститутом проектування міст ДІПРОМІСТО.