На разі, загроза від кар’єру полягає в тому, що рівень води тут поступово підвищується, пишуть Версії з посиланням на   Фіртку.

“У 2008 році виробництво на кар’єрі було призупинено. Під час повені відбулося підтоплення і вода почала підвищуватися. Зараз засолюються горизонти за рахунок опадів. Підтоплення кар’єру розчиняє гекзахлорбензол”, – зауважив керівник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Стебницький.

На переконання голови ІФ ОДА Дениса Шмигаля, потрібно повестидослідження якості води.

«Якщо б тієї хімії не було тут, то це була б звичайна вода, як у морі. Проблема у тому, що відбувається зараження важкими металами. Є два напрямки вирішення проблеми – технічний і бізнесовий. Технарі скажуть думку, як убезпечити катастрофу. Через років 15 цей процес не можна буде зупинити і ми можемо втратити воду у криницях. Крім державного, технічного захисту, потрібне рішення бізнесове, – говорить Шмигаль. – Для мене тут є червона, гаряча екологічна кнопка. Ми розуміємо, що це тиха катастрофа».

До слова, впродовж багатьох років Домбровський кар’єр розглядався, як одна з головних екологічних загроз міста. У випадку, якщо рівень розсолів сягне водоносного горизонту, а на північному борті кар’єру тривають карстові процеси, то є можливість прориву в нього річки Сівка, а далі – миттєве затоплення і потрапляння розсолів у Лімницю та Дністер. Це може обернутися екологічною катастрофою міжнародного масштабу.