Результат пошуку зображень за запитом "Довбенко"

Минулого року Парламентом було прийнято чотири Закони, які стосуються реформи місцевого самоврядування, три з яких вже підписані Президентом.

В Івано-Франківську відбувся брифінг першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайла Довбенка та виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука щодо нових можливостей, які дадуть схвалені парламентом децентралізаційні закони і зміцнення місцевого самоврядування.

Нардеп Михайло Довбенко зауважив,що всі в парламенті налаштовані на серйозну конструктивну роботу і для Верховної Ради важливо почути реакцію місцевих органів самоврядування про те, яким чином впроваджується реформа та які перепони є на шляху децентралізації. Зокрема, щодо добровільності об’єднання.

«Я чув про цей випадок, і я вважаю неприйнятним, коли десь був не витриманий цей принцип добровільності. Я готовий, навіть, на основі цього прикладу попрацювати над змінами нашого законодавства.

Таким чином ми маємо мати можливості не тільки об’єднуватися і витримувати добровільність, але й ми маємо мати можливість вносити відповідні рішення, які потрібні на рівні місцевих громад, які потрібні на рівні районних чи обласних громад і рад з тим, щоб не допускати таких випадків. Тому я думаю, що це неприйнятно.

І ми будемо працювати, щоб цій громаді в Устеріках допомогти правильно вирулити з цієї ситуації. А в парламенті будемо працювати над тим, щоб не допускати таких випадків», – підкреслив Михайло Довбенко.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук відзначив, що в контексті реформи децентралізації потрібно шукати шляхи наповнення місцевих бюджетів.

«З огляду на те, що змінами до Бюджетного та Податкового кодексів наприкінці 2016 року на рівень місцевих бюджетів було перекладено низку видаткових повноважень, зокрема, в галузях освіти та охорони здоров’я, доцільним є посилення фінансової спроможності місцевих бюджетів шляхом розширення їх податкової бази», – підкреслив Юрій Стефанчук.

Народний обранець зазначає, що більшість країн пройшли шлях від добровільного об’єднання територіальних громад до примусового варіанту.
“Колеги, якщо подивитися на досвід різних країн, практично всі вони починали з доровільності, але практично всі завершували або добровільно-примусовим варіантом, або примусовим варіантом. Ми сьогодні, я вважаю, ще не до кінця реалізували принцип добровільності», – зауважив Михайло Довбенко.

Читайте також:

Громаду села Устеріки продовжують «баламутити» проти ОТГ (фото)