31 травня відбулася прес-конференція за участю представників міської та обласної асоціацій учасників АТО щодо ситуації, яка склалася навколо Бурштинської ТЕС, пишуть Версії.

Секретар обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Андрій Фармуга, повідомив, що заяви Семена Семенченка у Бурштині стали для всіх повною несподіванкою. Особливо повідомлення про те, що «якщо ДТЕК не вдасться повернути в державну власність юридично», то Семенченко має намір зробити це силою.

«Ми хочемо застерегти політиків від використання хлопців з бойовим досвідом», – заявив Андрій Фармуга.

Ато-вці впевнені, що їх намагаються втягнути у політичні ігри, оскільки нові вибори не за горами.

«Вони хочуть розділити ветеранські організації, оскільки у Франківську, одному з небагатьох міст України, є єдність ветеранів. Вони набирають політичні бали перед виборами. Ми цього не допустимо», – відмітив Тарас Кузь.

В цих заявах вбачають і «російський слід». Оскільки вже відома дата зустрічі глав держав у нормандському форматі, тому агресору потрібні радикальні картинки з Західної України.

«Всі помітили, що напередодні таких зустрічей конфлікти загострюються», – зауважив Андрій Фармуга.

Юрій Качак, член правління міської асоціації учасників та ветеранів АТО, зауважив, що не останню роль грає і фінансова сторона.

«Бурштинська ТЕС дає валютну виручку. Тому щодо неї не може не виникнути зацікавленості», – відмітив він. – Будемо напрацьовувати конкретні шляхи виходу з цієї ситуації, але не переводити у політичну або фінансово промислову гру».

Також АТО-вці ініціюють створення робочої групи, яка зможе розібратись в цьому питання.

«Ми доб’ємось, щоб губернатор підписав розпорядження про створення такої групи», – заявив Тарас Шпук, голова обласної асоціації учасників та ветеранів АТО.

Тарас Кузь ще раз наголосив, що всі ветеранські організації – аполітичні, однак політики продовжують спекулювати воїнами АТО.

«Ми не допустимо жодних протидій чи незаконних дій, – зауважив Кузь. – Все має бути в рамках закону».

В питаннях стосовно Бурштинської ТЕС має розбиратися тільки місцеві, а не заїжджі гастролери.

«Ми самі ґазди на своїй землі і самі розберемось», – підсумував Роман Перцей, голова ГО «Івано-Франківське об’єднання воїнів АТО».