Працівники охорони здоров’я приїхали з усіх районів області, освітяни – з франківських навчальних закладів, пишуть ВерсіїОхорона здоров’я тримається на ентузіазмі медиків і грошах пацієнтів.

“Наші вимоги спрямовані до уряду. Ми знаходимось в колективному трудовому спорі через несвоєчасну виплату заробітної плати. Минулого року лише в Івано-Франківську заборгованість склала 80 мільйонів гривень, – розповідає Олександра Берчак, голова Івано-Франківської обласної організації профспілки охорони здоров’я. – Невиплата почалась якраз з квітня. Люди не отримували зарплату по два місяці. У Верховинському та Косівському районах вдалось виплатити заробітну плату за 2017 рік лише в січні”.

Учасники мирної акції протесту запевняють, що цей мітинг попереджувальний.

“Ми хочемо привернути увагу уряду, щоб не повторилась минулорічна ситуація”, – відмічають протестувальники.

“Сьогоднішній мітинг – це крик душі”, – коментують медики та освітяни.

“Наша акція не має політичного забарвлення і носить суто соціальний характер”, – повідомляє Наталія Берчак.
Мітингувальники сподіваються, що їхня акція протесту матиме продовження в інших областях та районах.

“Слухаючи наших реформаторів, ми мовчати не можемо. Через нерозуміння дій нашого уряду, який цинічно бреше нам у вічі, ми вийшли сюди”, – виступив перед мітингувальниками голова Івано-Франківського міського комітету профспілки працівників освіти і науки Андрій Дем’янчук.

Він також запросив представників влади вийти на площу і підтримати акцію.

“Надійна робота і гідна зарплата!” – скандували мітингувальники на площі.

Перед освітянами та медиками також виступив мер Івано-Франківстка Руслан Марцінків

“Так не можна робити реформи. Звісно зміни потрібні, але тільки разом з їх фінансуванням. Це несправедливо. Ми не виходимо проти когось. Ми виходимо, щоб добитись гідної зарплати”, – відмітив міський голова.

Гучними оплесками підтримали мітингувальники емоційний виступ голови міської профспілки медпрацівників Анатолій Богуш.

“Я можу сказати тільки одне – дістало! Дістало дивитись в очі пацієнтам, які не мають за що ліки купити. Дістало дивитись на ту нянічку, яка рахує копійки, щоб вижити. Держава на нас забила і забула, – виступив Анатолій Богуш. – Скоро не буде кому зробити уколи і забрати судно, бо не можливо знайти на роботу медсестру і санітарку. Ми не можемо миритися з тим, що є. Ми ж не жебраки. Ми не повинні просити, ми повинні вимагати згідно Конституції достойний рівень життя”.

Мітингувальники сподіваються, що влада їх почує. Якщо ж ні – то подібні акції протесту будуть продовжуватись.