Фото: Сергій Нужненко


Народний депутат України Юрій Соловей вважає, що в Україні потрібно вводити обов’язкову накопичувальну пенсійну систему вже з 2018 року.

Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна, пишуть Версії з посиланням на lb.ua.

Відповідно до його пропозиції, із зарплати буде відраховуватися 2% (з щорічним підвищенням на 1 процентний пункт до 7%) на особистий накопичувальний рахунок.

Ми пропонуємо ввести обов’язкові відрахування із заробітної плати на особистий накопичувальний рахунок, який буде відкритий в накопичувальному фонді. Кошти цього фонду будуть зберігатися виключно у державних банках України та на перехідному етапі можуть бути спрямовані в облігації внутрішньої державної позики”, – сказав він.

За підрахунками народного депутата, якщо накопичувальна система буде запущена з 2018 року, то за десять років в окремий фонд буде залучено 420 млрд гривень. Юрій Соловей наголосив, що це – колосальний внутрішній довгостроковий інвестиційний ресурс.

Він визнав, що зараз є дуже вузький вибір інструментів захисту коштів від знецінення. Тому депутат пропонує прописати в законодавство норму про те, що кошти можуть бути інвестовані лише під прибутковість, яка перевищує рівень інфляції за минулий рік.

Згідно з пропозицією Юрія Солов’я, щомісяця людина отримуватиме SMS про стан свого рахунку. У разі необхідності людина зможе зняти і використовувати гроші на лікування. Після смерті залишок коштів може передаватися у спадок.

Це по суті міні-революція у відносинах людини і держави. Реформування пенсійної системи і створення накопичувальної системи означає, що людина пов’язує свій вихід на пенсію і комфортне життя на пенсії не стільки з державою, яка забезпечує виключно захист від бідності, а з особистою працею , своєю зарплатою, своїми доходами“, – вважає депутат.