Повітряні сили України охороняють три резиденції президента Віктора Януковича — “Міжгір’я”, “Форос”, “Гута”. Про це у своєму блозі на «Українській правді” пише журналіст Олександр Аргат. Інформація стала відкритою завдяки запиту народного депутата із Прикарпаття, екс-секретаря Івано-Франківської міської ради Руслана Марцінківа.

Міноборони посилило протиповітряну оборону трьох резиденцій Януковича: “Міжгір’я”, “Форос”, “Гуту”

За його словами, у вересні 2012-го наказом міністра оборони Повітряним силам України було дано вказівку розробити три плани з прикриття повітряного простору над окремими районами.

“Ці плани, або ж по-військовому — “замисли”, мають недвозначні назви “Міжгір’я”, “Форос”, “Гута”. Хто не в курсі — це три резиденції Януковича. Ці райони включено до переліку важливих державних об’єктів, а отже їх захист відбувається із залученням чергових сил. Тобто для їх оборони можуть підняти в небо черговий винищувач, бойовий гелікоптер, або пустити ракету із зенітного комплексу”, — зазначає журналіст.

На запит депутата від “Свободи” Руслана Марцінківа міністр оборони Павло Лебедєв відповів так: “на сьогодні особливої актуальності набуло питання необхідності посилення контролю використання повітряного простору у зв’язку з суттєвим збільшенням кількості порушень порядку та правил використання повітряного простору малорозмірними та мало швидкісними повітряними суднами.”.

“Ураховуючи те, що зазначені питання набули системного характеру та на підставі положень законів України “про боротьбу з тероризмом” та “про державну охорону органів державної влади та посадових осіб” у міністерстві оборони було прийнято відповідні рішення щодо опрацювання трьох замислів ППО районів перебування осіб, щодо яких здійснюється державна охорона (Межигір’я, Форос, Гута ), які вводяться в дію в разі отримання у встановленому порядку інформації від Управління державної охорони України”, — йдеться у відповіді на запит.

“Заходи ППО районів перебування осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, здійснюється в рамках виконання завдань бойового чергування та не потребують додаткового виділення матеріальних засобів”, — запевнив Лебедєв.

“Місцеві жителі говорять про новостворені позиції і на півночі та на сході Межигір’я. Активізація в розгортанні засобів ППО поміченна ними в Лютіжі та Літках. Військові поновлюють старі позиції, які залишили кілька або багато років тому. До військової техніки та житлових блоків тягнуть електрику. Так що, можливо, завдяку певному сусідству посилюється справді і захист повітряного простору над ГЕС і столиці загалом” , — пише Аргат.

Як повідомлялось, у грудні 2012 року Міністерство оборони підтвердило, що на хвилерізів у районі Вишгорода, неподалік від резиденції Януковича «Межигір’я», обладнала мобільну бойову групу протиповітряної оборони (ППО).

Згодом Янукович подякував військовим за мирне небо над головою

Нагадаємо, у листопаді 2011 Украерорух присвоїв території резиденції Віктора Януковича «Межигір’я»статус зони, забороненої для польотів авіації.

Таку заборону в ДП «Украерорух» пояснили тим, що статус забороненої зони цим землям надали через розташування поблизу «Межигір’я» Київської ГЕС. Втім, на авіанавігаційній карті видно, що у центрі зони, забороненої для польотів, розташована не Київська ГЕС, а резиденція «Межигір’я».

З 2002 року польоти були заборонені лише над гідроелектростанцією, але після приходу Януковича на посаду президента зону заборони розширили.