“Місто повинно розширювати свою територію”, – Марцінків про створення Івано-Франківської ОТГ (ФОТО)

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що збори відбувається через те, що у селі Вовчинець 20 січня пройдуть громадські обговорення про створення власної ОТГ з центром у селі Вовчинець, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Хочу наголосити на тому, що місто активно розвивається, тому приміські села будуть мати змогу отримувати фахову медичну допомогу, якісні послуги та інше. Тому, я звертаюсь до вас, сьогодні ми маємо розглянути дані питання та погодити їх”, – сказав мер.

Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк навів приклад Львова, коли місто оточене об’єднаними територіальними громадами не має змоги розвиватися.

“Сподіваюсь, що Франківську не доведеться повторити долю Львова”, – говорить Панасюк.

Один із мешканців села Вовчинець поцікавився, які є переваги для Франківська у створення ОТГ і чи доцільно приєднувати настільки віддаленні села.

Міський голова відповів, що місто зацікавлене в такому об’єднанні із селами, бо це допоможе розвивати інвестиційну зону.

В обласному центрі проголосували за створення Івано-Франківської ОТГ

“Зараз ми маємо купляти землі в певних селах для того, щоб там можно було побудувати завод, який далі забезпечить людям робочі місця”, – говорить мер.

Один із учасників запитав про те, як зміняться відносини між містом та селами у разі утворення ОТГ. Мер відповів, що якщо утворюється Вовчинецька ОТГ, то його громада не будете обирати мера міста. Якщо ж увійде у Івано-Франківську ОТГ, то ті села, що в складі міської ради, дообируть одного депутата в міську раду, а також будуть мати свого представника в міськвиконкомі, інформує “Галка”.

До слова, у деяких приміських селах багатоповерхові будинки на певних вулицях знаходяться на території міста, але можуть відноситися до приміських сіл. Діти з таких домів ходять до франківських дитсадків і шкіл. Як правило мешканці таких вулиць виступають за приєднання приміських сіл до Івано-Франківська, наголошує мер.

В підсумку “За” створення Івано-Франківської ОТГ проголосували 139 людей, двоє – проти, четверо- утримались.

Отож,  Івано-Франківськ може створити ОТГ з містом Тисмениця, а також – селами Вовчинець, Угорники, Микитинці, Крихівці, Хриплин, Угринів, Узин, Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Черніїв, Чукалівка, Драгомирчани, Лисець, Старий Лисець та Радча.