Володимир Семенюк

 

Завідділенням отоларингології ОДКЛ Володимир Семенюк свого часу подавав заявку на участь в конкурсі на посаду гендиректора. Проте конкурсна комісія департаменту охорони здоров’я ОДА її відхилила і не допустила Семенюка до конкурсу, пишуть Версії.

4 лютого 2020 року генеральним директором КНП “Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня” обрали заступника головного лікаря з хірургічної роботи ОДКЛ Тараса Мельника. Проте 29 травня облрада не проголосувала за його призначення – не вистачило одного голосу.

1 червня медики вийшли на протест під стіни адмінбудинку, вимагаючи призначити керівником обласної дитячої лікарні законно обраного на відкритому конкурсі генерального директора Тараса Мельника. Були направлені звернення голові облради та голові ОДА.

Відтак, Радислав Котурбаш, який до цього часу 30 років був незмінним головним лікарем ОДКЛ, і на час проведення конкурсу до призначення нового гендиректора продовжував керувати лікарнею, сьогодні представив нового тимчасового керівника – дитячого лікаря-отоларинголога, завідувача отоларингологічним відділенням Володимира Семенюка.

“Це мені доручив зробити департамент охорони здоров’я доручив мені представити. Вчорашнім числом є наказ звільнити Котурбаша Радислава Йосиповича від виконання обов’язків генерального директора та призначити на цю посаду завідувача отоларингологічним відділенням Семенюка Володимира Петровича – з 5 червня до моменту призначення генерального директора КНП “Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”. Ми ще не знаємо, чи це буде повторне голосування обласної ради, чи буде новий конкурс. Т.в.о. гендиректора може виконувати свої обов’язки 6 місяців”, – повідомив колективу Радислав Котурбаш.

Володимир Семенюк прокоментував своє призначення.

“Я працюю в цій лікарні давно, починав від медбрата. Всі мене давно знають і знають, чому я зараз тут – бо я давно цього хотів. Я нікуди не ходив, мене викликав губернатор і призначив тимчасово виконуючим обов’язки. Це не я вирішував. І що кому я погано зробив, що мене до конкурсу не допустили наші люди, яких ми самі обирали на зборах? Я не знаю, скільки я буду на цій посаді – чи це буде тиждень, чи це буде місяць – я протягую всім руку і готовий до співпраці”, – звернувся до своїх колег новопризначений керівник Володимир Семенюк.

Новина про призначення нового в.о. гендиректора викликала шквал критики з боку колективу.

“Я йшла в понеділок не проти когось і не за когось, я йшла відстоювати свою думку. Бо вважаю, якщо був прозоро і відкрито проведений конкурс і був переможець, то обласна рада мала призначити ту кандидатуру, яку ми обрали. І я вважаю, що це несправедливо і нечесно”, – відмітила завідувач пульмонологічним відділення м Моніка Макян.

Лікарі поцікавились, наскільки правомірне сьогоднішнє призначення.

“У нас є власник – обласна рада. Чому керівника нам тоді призначають в ОДА? І чому не призначили в.о переможця конкурсу”, – зауважила медичний директор Оксана Дащенко.

“Я передбачав, що така ситуація може бути і пропонував провести вибори в колективі . Хто набере найбільшу кількість голосів, той має право бути кандидатом від колективу. Кандидати ж відмовились, мотивуючи тим, що це не передбачено умовами конкурсу. Семенюк запевнив, що не буде втручатися в призначення гендиректора і водночас перед сесією направив заяви Сичу та Федоріву про те, що його незаконно не допустили до конкурсу. І це через три місяці після проведення конкурсу. І саме цим листом деякі депутати мотивували, чому вони не голосували”, – розповів переможець конкурсу Тарас Мельник.

Лікарі поцікавились, чому Володимир Семенюк не відмовся від пропозиції і сам не запропонував призначити на посаду переможця конкурсу.

“Я не впливаю ні на обласну раду – чому не вистачило голосів, ні на керівництво департаменту, ні на голову облдержадміністрації. Я цього хотів, я до цього йшов, і я радий, що мене сьогодні представили. Хоч на один день – але я це зробив”, – прокоментував Володимир Семенюк.

Оксана Дащенко повідомила, що на вівторок заплановані збори колективу.

“Ми збираємо збори і будемо звертатися до облради і до ОДА, щоб нам призначили того керівника, якого заслуговує колектив – гідного і професійного”, – повідомила лікар.

“Нас взяли під ноги і розтоптали”, – відмітила Ірина Стефанишин, завідувачка відділенням для недоношених новонароджених дітей.

“Ми проти вас особисто не маємо нічого. Ми виступаємо проти незаконних дій влади. Вони за нашою спиною роблять незрозумілі оборудки, а страждає колектив. І в даний момент ви граєте проти свого колективу. А місцева влада плюнула в душу колективу”, – додала лікар-анестезіолог Уляна Дубініна.

Радислав Котурбаш повідомив, що передасть ключі від кабінету у вівторок.

“Мені хотілось передавати обов’язки не в такій обстановці. Я згідний, що підло поступив департамент охорони здоров’я. Їм очі бігали, як в “бєшеної сєльодки”, коли вони до мене говорили. І підлості нема меж – ні їх, ні їх патронів. Хотілося б, щоб зал аплодував. І мені, який з цієї лікарні зробив ляльку, і тому керівникові, який мав би продовжити роботу. Колись моя кандидатура також сприймалася неоднозначно. Тепер так і у Володимира Петровича. Але ми запрацювали і стали відомі”, – резюмував Радислав Котурбаш.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!