viyskova panorama2

Підсумки мобілізації: прикарпатцям бракує здоров’я та переповнені лікарні.

Військові комісари та медики в один голос кажуть, більшість призваних не годяться на службу через своє здоров’я. Так, обстежених 5 тисяч чоловіків, призвали лише чверть.

Крім того, прикарпатські чоловіки масово лягають під ніж. За останній час додалось роботи місцевим хірургам. Медики пояснюють, прикарпатців нарешті ретельно обстежили. Кажуть, ті, кого прооперували зараз, зможуть потрапити до призовників під час наступних етапів.

У комісаріаті розповідають, під час першого етапу зіткнулись ще з однією проблемою — майже половину повісток вручити просто нікому, адже прикарпатці, яким вони надійшли, перебувають за кордоном. А ті, що проживають у більших містах, відмовляються відчиняти двері. Відтак цього разу вдались до нової практики — призивати на роботі.

На сьогодні проти прикарпатців за ухиляння від мобілізації порушено 55 кримінальних проваджень. Цю статтю правоохоронці називають злочином середньої тяжкості, за який передбачено від 2 до 5-ти років тюрми.

Загалом план мобілізації на Прикарпатті виконано на 80%. Найбільше мобілізованих в Надвірнянсько-Богородчанському військкоматі та у Франківську: тут показники перевиконані.

У той час найгірше спрацювали у Тлумацько-Тисменицькому об’єднаному райвійськкоматі, де виконали лише третину від плану.