mobilizatsija
Оперативні співробітники встановили, що упродовж 2014-2015 років значна кількість військовозобов’язаних мешканців області оформила в управліннях соціального захисту населення документи по догляду за особами, які його потребують, що дало їм підстави претендувати на звільнення від мобілізації.

При цьому, фактично, велика кількість опікунів були звільнені від призову на військову службу за наявності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд, що суперечить закону. Окремі з цих громадян виїжджали за кордон та тривалий час перебували за межами України, не здійснюючи догляду за підопічними.

У свою чергу, окремі працівники військових комісаріатів області знехтували перевіркою відповідності до закону наданих громадянам звільнень від призову, що дозволило цим особам протиправно ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації.

Управлінням СБУ в Івано-Франківській області матеріали документування передано у військову прокуратуру Івано-Франківського гарнізону Західного регіону України, якою відомості внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за кваліфікацією ч. 1 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби).

На даний час співробітники УСБУ в Івано-Франківській області проводять перевірку дотримання службовцями Управління соціального захисту населення вимог чинного законодавства при оформленні громадянам документів по догляду за особами, які його потребують, що дало окремим громадянам підстави претендувати на звільнення від військової служби в період мобілізації.