mobilizatsija

У нараді взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Басараб, начальник управління СБУ в області Микола Найдич, начальник УМВС в області Микола Семенишин, тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Володимир Ярмошук, голови районних рад, міськрайпрокурори, повідомили у прес-службі прокуратури Івано-Франківської області.

“На сьогодні мобілізаційний процес – це головне спільне завдання. Чіткою взаємодією та координацією ми повинні забезпечити виконання законодавства України”, – зазначив у вступному слові прокурор області.

Відтак, йшлося про те, що мобілізаційний план в області виконано на 82%. Однак у деяких районах в ході мобілізаційної діяльності зафіксовано ряд порушень. При цьому було розглянуто роль військових комісаріатів та органів місцевого самоврядування в зазначених процесах.

На цей час за фактами ухилення від призову до суду скеровано 13 кримінальних проваджень, а у 32 – триває досудове розслідування. Всі матеріали, по яких порушені провадження, будуть перевірені.

Разом з тим, прокурор області акцентував увагу військових комісарів, щоби виважено підходили до поставлених завдань.

“Мобілізаційна робота має бути продуктивною. Передовсім слід призивати тих, хто потрібен армії. У вас є перелік таких спеціальностей”, – наголосив Ігор Настасяк.

За результатами наради розроблено комплекс спільних заходів для більш ефективного виконання мобілізаційних завдань, а також здійснення контролю за додержанням вимог законодавства у цій сфері.

Наразі на виконання доручень Генерального прокурора України Віктора Шокіна прокуратурою області організовано чергування працівників районних та міських прокуратур у військкоматах.