На околиці села Петриків, що поблизу Тернополя, вранці скоєно акт вандалізму на могилі жертвам Голокосту.

Про це пишуть Версії з посиланням на Укрінформ.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив голова єврейської общини Тернопільщини Ігор Банзерук.

«Про ганебний вчинок нам повідомили години зо дві тому. Я звернувся до правоохоронців, у СБУ, повідомив про це консула Ізраїлю в Україні Геннадія Поліщука, керівництво Всеукраїнської єврейської організації. Зараз збираємо громаду і будемо очищати пам’ятник від нечистот», – сказав Банзерук.

За його словами, за останніх десять років такі акти вандалізму на могилі жертвам Голокосту було вчинено шість разів. Зловмисників так і не затримано.

Кореспондент Укрінформу, який побував на місці наруги, побачив облиті маслянистою рідиною пам’ятник та вінки біля нього, розбиту посудину, в якій, ймовірно, й була невідома речовина.

Пам’ятний знак жертвам Голокосту розташований у Петрикові Тернопільського району. У цих околицях під час Другої світової війни тривали масові розстріли євреїв з місцевого гетто, яке, за даними Наукового центру іудаїки і єврейського мистецтва ім.Ф.Петрякової, вважалося найбільшим у Галичині єврейським гетто. На місці, де загинули понад 5 тис. євреїв, у 1990-х встановлено меморіальний знак із надписом: «В пам’ять пресвятих мучеників-євреїв, жорстоко знищених нацистськими вбивцями і тут похованих».