рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Молодший клас у стилі НУШ

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Незважаючи на прогресивність сучасного світу, у більшості українських шкіл класи виглядають практично так само, як виглядали ще за радянських часів. Зараз ми активно прагнемо уникати нудного та незручного минулого, так з’явилося поняття «Нова українська школа» та відповідна реформа. Розглянемо, які мають бути шкільні меблі для облаштування приміщення молодшокласників, аби воно відображало поняття про НУШ, або було ще кращим.

Робочі місця

Парти чи столи зі стільцями повинні бути легкими для перестановки. Конструкція – модульна, щоб діти могли працювати як по одному, так по 3, навіть 6 осіб. Адже часи, коли всі сиділи строго в три ряди минули. Предмети мають бути одночасно простими та функціональними. Добре, коли нахил легко міняти – встановлювати під час письмової роботи та прибирати на уроках малювання чи творчості. Також потрібна можливість регулювати рівень стільниці та сидіння стільця по висоті, індивідуально під кожного.

У тематичних класах повинні бути відповідні меблі, щоб дитині було комфортно та цікаво вчитися. Наприклад, у комп’ютерному класі стіл має доповнювати сучасне дитяче комп’ютерне крісло.

Килим

Зараз за принципом закордонних шкіл навчальний процес будується навколо комфорту дитини, тож у класі продумують простір, на якому можна застелити килим та провести на ньому урок. Якщо такого простору немає – розставляються парти.

Крісла, які гойдаються

Багато хто вважає, що хитатися на стільці – погана звичка і просто розвага, насправді так людина робить, коли потрібно зняти навантаження від постійного сидіння або сконцентруватися. Це закладено природою. Тому психологи рекомендують не тільки не забороняти це робити дітям, але й встановити в молодшому класі додаткові шкільні меблі – крісло, котре гойдається, стілець на одній ніжці, спеціальний великий м’яч або подушку.

Шафи

Кращі моделі – відкриті, щоб дитина у будь-який час могла взяти книжку або ще раз розглянути муляж та інший наочний матеріал, що проходить на уроці.

Шкільна дошка

Дошка, на якій пишуть крейдою – пережиток минулого, ефективніше замінити її на маркерну. Для кращої візуалізації теми, яка розповідається на уроках, класи оснащуються фліпчартами. Дуже добре, коли школа може дозволити собі мультимедійну інтерактивну і сенсорну апаратуру. Звичайно, це дуже зручно, а дітям дуже цікаво брати участь у навчальному процесі, але, на жаль, це дороге задоволення. Оснащення кожної дитини планшетами також було б чудовим зануренням у навчальний процес, але за їх відсутністю, для економії, можна скористатися дешевшим варіантом – проекційним екраном.

Інші доповнення

Модифіковані стандартні шкільні меблі в приміщенні розбавляються окремими зонами – “Friendly” стінкою, міні-бібліотекою, куточком творчості, місцем, де можна попити води. Так можна одночасно робити дитині життя легшим та комфортним, а з іншого боку, давати поштовх для розвитку, мотивації, формування дружніх зв’язків, стержню особистості та творчості.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На Івано-Франківщині син вкрав гроші з батькової картки – його оштрафували на 85 тис грн

Районний суд міста Городенка,що на Івано-Франківщині виніс вирок у справі місцевого мешканця, який оплатив свої комунальні послуги з батькової банківської картки, коли останній забув в нього телефон. Його оштрафували на…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Ветеранка Оксана Любінець втілила давню мрію та відкрила на Івано-Франківщині пекарню

Оксана Любінець на фронт відправилась ще в березні 2022 року. Була бойовим медиком 75 батальйону 102 бригади тероборони. У кінці вересня звільнилась і вирішила втілити давню мрію – відкрити пекарню…

ПЕРЕГЛЯНУТИ