Про це йдеться у висновку українського МОЗ на запит адвоката військовополоненого, який отримала ТСН.

Українські медики, вивчивши надані російською стороною медичні висновки, а також інформацію, отриману шляхом опитування хлопця, дійшли попереднього висновку про наступні діагнози:

“Осколкове поранення правої кисті, осколкові поранення правого стегна (ушкоджено м’язи стегна, чужорідні металеві тіла в верхній і середній третині стегна, дефект м’яких тканин по передній поверхні, осколкове поранення і забиття лівого колінного суглоба, чужорідне тіло в нижній третині лівого стегна. Частково втрачена функція правої та лівої нижньої кінцівки. Виходячи з даних, отриманих консулом, розмір ран нижніх кінцівок 3-4 см… По симптоматиці його стан після поранення відповідає контузії легко-середнього ступеня тяжкості і двобічної акубаротравми з розвитком на даний момент стійкого постконтузійного синдрому”.

Українські медики нарікають, що у Керчі хлопцю, вочевидь, було надано неповну допомогу, адже чужорідні тіла та нежиттєздатні тканини з кінцівок мали витягти. Лікарі кажуть, що кульгання та очевидне відчуття болю під час ходьби свідчить про негативні наслідки, що розвивається через уламки в тілі.

“Задля забезпечення лікування та реабілітації хворий Ейдер Андрій Дмитрович потребує розширеного лабораторного обстеження та постійного лабораторного супроводу у подальшому, утьтразвукового та рентгенологічного обстеження кінцівок, комп’ютерної томографії нижніх кінцівок… Хворий також потребує неврологічного лікування. Необхідно уточнити характер судом, на які він скаржився під час опитування”,  зазначається у висновку і наголошується на необхідності операції.

Медики МОЗу кажуть, що вочевидь ці дії неможливо провести в межах СІЗО, і пропонують виконати зазначений комплекс дій у лікарнях МОЗ чи Міноборони України. Також зазначається, якщо Ейдера неможливо доправити в Україну, та таке високотехнологічне лікування можливе у московському Інституті Скліфосовського або аналогічних закладах на території РФ.

Рішення про їх проведення більшістю ухвалив керівний орган Асамблеї. На термінових дебатах мають ухвалити резолюцію про зростання напруги в Азовському морі і Керченській протоці.