Фото ілюстративне

Під час зрізання верхнього шару асфальтного покриття дороги ремонтники виявили надгробки з єврейського цвинтаря. Зараз представники єврейського товариства забирають плити. Опісля ремонт вулиці продовжать.

– Минулого тижня ЛКП «ШРП Галицького району» проводило ямковий ремонт вулиць у нашому районі, – розповідає Орест Тимчишин. – У п’ятницю вони розпочали ремонт вул. Ганни Барвінок. Там працювала фриза, яка зрізала верхній шар пошкодженого асфальтно-бетонного покриття дороги. Ці роботи тривали в п’ятницю і суботу. У неділю до нас звернулися представники єврейського товариства, що ймовірно там є надгробки з єврейського цвинтаря. У понеділок ми зустрілися на місці. Дійсно, було виявлено кам’яні плити, які виявилися надгробками з єврейських поховань. Тому роботи на цьому об’єкті ми призупинили, щоб представники єврейського товариства змогли витягти надгробні плити і належним чином заопікуватися ними. Після того, як плити заберуть, ремонт вулиці буде продовжено, пишуть Версії з посиланням на  PRESS-ЦЕНТР.

Як розповіла Лілія Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища ЛМР, плити, які знайшли на вулиці Г. Барвінок, це не перша і, напевно, не остання знахідка таких плит у Львові. Надгробні плити з єврейських поховань — мацеви, знаходили при багатьох будівельних роботах на вулицях Львова. Такі плити були навіть під пам’ятником Леніна, який демонтували у 90-х роках минулого століття. Плити, очевидно, зі старого єврейського кладовища, яке було обмежено вулицями Базарна-Броварна-Клепарівська-Раппопорта.

– Під час Другої світової війни, окупаційна влада, на той час, планомірно знищувала єврейське кладовище — надгробними плитами замощували вулиці. Тому, не виключено, що саме в той час ці плити потрапили на вулицю Барвінок. Також після війни радянська влада продовжила знищення кладовища, зробивши там з частини — «Краківський ринок», а частина за лікарнею на вул. Раппопотра є вільною. Де ще такі плити можуть «виринути», ми не можемо точно знати. Знаходили їх і на вулиці Квітневій, знаходили їх в районі вулиці Пластової, – каже пані Онищенко.

За її словами був проведений міжнародний конкурс щодо належного вшанування цієї території. У конкурсі переміг проект ізраїльського архітектора Роніт Ломброзо.