реклама

“Мої шанси на життя були 30%”: історія найскладнішої операції у Франківській центральній лікарні

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Медики Івано-Франківської центральної міської лікарні за рік проводять понад 80 операцій на відкритому серці. Найскладнішу з них зробили півтора року тому – пацієнту, який переніс інфаркт міокарда. Через складність процедури його відмовилися оперувати львівські та київські лікарі. Як франківським медикам вдалося зберегти чоловіку життя, вони розповіли кореспондентам Суспільного.

Сьогодні колишній пацієнт Петро Чупер почувається добре. Каже – серце не болить, тиск нормалізувався, а задишка пропала.

Суспільне Карпати

Сьогодні колишній пацієнт Петро Чупер почувається добре

Півтора року тому на серці чоловіка зробили операцію з коронарного шунтування та пластики мітрального клапана у центральній міській лікарні. Після того, як прикарпатець переніс інфаркт міокарда, у нього на 80% знизилася помпова функція серця. Медики зі Львова та Києва оперувати не наважувалися, розповідає Петро Чупер.

“Щось вони там консультувалися, професори всякі з інституту у Львові, й побоялися. Я поїхав додому у Коломийський район, а потім з Інституту серця з Києва приїхали консультувати, набирати людей на операцію. Давали 30%, що я виживу”, – каже Петро Чупер.

“Давали 30%, що я виживу”, – каже Петро Чупер

Чоловік не знає, коли саме переніс інфаркт. Він дізнався про це, коли потрапив у Львівську обласну лікарню після перелому ребер. Після обстеження медики йому поставили діагноз — ішемічна кардіоміопатія і важка мітральна недостатність. Також лікарі сказали, що потрібно оперувати.

За словами Петра Чупера, він відчував задишку, слабкість, мав набряклість ніг. Між візитами до львівських і київських лікарів, пройшов обстеження в Івано-Франківській центральній міській лікарні.

Суспільне Карпати

Після обстежень медики закладу вирішили провести операцію коронарного шунтування і пластики мітрального клапана

“За протоколом у таких випадках проводять МРТ серця з контрастуванням. Цьому пацієнту його виконали та зробили висновок, що уражена інфарктом ділянка не підлягає реваскуляризації, не підлягає відновленню через шунтування. Але ми з допомогою кардіологів провели також стрес-ехокардіограму з добутаміном і побачили, що все-таки, всупереч даним МРТ серця, на нашу думку, частину міокарда можна відновити”, — каже лікар-кардіохірург центральної міської лікарні Тарас Гудзенко.

Після обстежень медики закладу вирішили провести операцію коронарного шунтування і пластики мітрального клапана. За словами Тараса Гудзенкау лікарні вперше робили такі операції пацієнту, у якого на 80% знизилася помпова функція серця.

Суспільне Карпати

Над операціями, які тривали приблизно вісім годин, працювали десять медиків

Над операціями, які тривали приблизно вісім годин, працювали десять медиків. Без операційного втручання чоловік міг померти від набряку легень або раптової зупинки серця.

“Йому провели аортокоронарне шунтування, нижче місця ураження атеросклерозом вшили нову судину, відновили кровообіг обхідним шунтом у двох основних артеріях, які відповідають за живлення великої маси серця. Також провели анулопластику – стягування кільця нейтрального клапана, щоб відновити його замикальну функцію і ліквідувати мітральну недостатність”, – розповів лікар-кардіохірург центральної міської лікарні Тарас Гудзенко.

Суспільне Карпати

Без операційного втручання чоловік міг померти від набряку легень або раптової зупинки серця

Два тижні після операції Петро Чупер перебував на реабілітації у лікарні, розповідає кардіологиня Оксана Грицкевич.

“Реабілітаційний період хворий гарно проходив. Рана післяопераційна заживала добре. Молодий організм, реагував на медикаменти порівняно гарно”, — каже Оксана Грицкевич.

Через півтора року після операції Петро Чупер почувається добре та раз у два місяці їздить на обстеження у лікарню.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ