Учасники акції заявили, що не збираються переходити до Православної Церкви України, пишуть Версії з посиланням на ZAXID.NET.

У Чернівецькій області група прихильників УПЦ Московського патріархату влаштувала хресний хід вулицями міста Заставна. Потім вірні зібралися під стінами районної держадміністрації на акцію протесту, під час якої вони обурювались «незаконним захопленням церков».

Як пише «Молодий буковинець», учасники пікету несли в руках хрести, а також плакати із написами: «Ми – УПЦ», «Припиніть захват храмів», «Ми з блаженнішим Онуфрієм», «З нами Бог».

Біля райадміністрації митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ (МП) Мелетій у своєму зверненні до очільника РДА заявив про утиски його церкви. Він висловив невдоволенність тим, що «в районі незаконно захопили церкви».

«Ми прийшли, щоб нагадати вам, що у вашому районі робиться відкрите, цинічне беззаконня. Як відомо, в селах Боянчук, Горошівці незаконно захоплені церкви УПЦ. Як відомо з преси, якісь люди, невідомо які, які представляються територіальною громадою, зібрали свої зібрання в селі Задубрівка і Васловівці. Це є беззаконня», – сказав Мелетій, додавши, що «влада цинічно спостерігає за цим процесом».

До слова, у Чернівецькій області вже сім церковних громад прийняли рішення про перехід з підпорядкування УПЦ (МП) до новоствореної Православної церкви України.

Раніше Верховна Рада ухвалила законопроект №5309, згідно з яким релігійна організація, керівний центр якої розташовано на території держави-агресора, зобов’язана вказати це у своїй назві.

Згодом Українська православна церква Московського патріархату заявила, що не збирається змінювати своєї назви та ініціюватиме звернення до Конституційного суду щодо закону про перейменування.

Якщо російські церкви в Україні відмовляться виконувати вимогу закону щодо зміни назви, вони не отримають статусу неприбуткової організації. Тоді їм доведеться сплачувати податки.