2

Демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей, виготовлення ковалями України та іноземними гостями елементів для композиції «За мир».

Майстерність демонструватимуть ковалі з (Польщі, Литви, Білорусі, Швеції, Росії, Франції, Італії, Ізраїлю та з інших країн.) Планується проведення майстер-класів для дітей від Андрія Давішнього (Крим), Юрія Саркисяна (м.Санкт Петербург) «Авторський дамаськ» та Володимира Дємідова (м.Санкт Петербург) «Дамаські візерунки».

10 травня (субота) буде організовано виставку-ярмарок декоративно-прикладного мистецтва «Прикарпатський вернісаж» (майд. А. Шептицького та вул. Низова), який буде зорієнтований на представлення українського ринку декоративного мистецтва та популяризації народних ремесел. Учасники фестивалю запропонують свої вироби у різних напрямках: вироби зі скла та дерева, соломи, вишивання та бісероплетіння, гончарства та кераміки, писанкарства та лозоплетіння інші.

Родзинкою свята на (пл.Ринок , майд. А. Шептицького,) буде проведення заходів кулінарної спадщини «Смак українських Карпат». Понад 15 представників Карпатського регіону з 4 областей (Івано-Франківської, Львівської,Чернівецької і Закарпатської) запропонують натуральну екологічну продукцію: вироби бджільництва, різні види сирів,соки,трав’яні чаї, натуральні олії та ін., в програмі частування святковим тортом мешканців та гостей під час урочистого відкриття Дня міста. Кульмінацією свята буде дегустація традиційних страв автентичної карпатської кухні приготовлених в казанах на відкритому вогні від Асоціації «Чиста флора».