Вона знаходиться серед лісу і являє собою своєрідне укриття під землею.

До її спорудження долучилися активісти відокремленого підрозділу громадської організації «Народна Самооборона Івано-Франківської області» у Верховинському районі, члени громадської організації «Патріоти Гуцульщини», жителі с.Буковець на чолі з сільським головою Мирославом Матаржуком. Криївку розмірами 5×4 м та висотою 2 м викопали вручну та облаштували її таким чином, щоб було комфортно знаходитися всередині – був доступ повітря, крім того, унеможливили її замокання, зробивши місце для відводу стічних вод. Завдяки організаційним заходам підприємця Василя Соколовського та громадського активіста Миколи Данилюка, матеріальній підтримці директорів лісгоспів Романа Стефанюка і Юрія Маковійчука криївка повністю готова.

Варто зазначити, що по завершенню всіх робіт криївку максимально наблизили до справжньої і замаскували, адже під час національно-визвольних змагань основним її призначенням було переховування повстанців. Бійці АТО Василь Медвійчук з с.Красник та Іван Потяк з с.Красноїлля вивісили на верхівці криївки прапор Організації Українських Націоналістів.

Криївка створена для збереження і відтворення історії повстанського руху на Верховинщині і виступатиме елементом наочного виховання школярів на національно-патріотичних засадах. Місцеві активісти кажуть, що люди воліють не лише пам’ятати свою історію, а й наочно показувати її своїм нащадкам. Задум ініціаторів полягає в організації екскурсій до криївки як школярів, так і туристів, які перебуватимуть в районі, оскільки розташована на туристичному маршруті, який пролягає до г.Писаний Камінь.

Ініціатори створення криївки УПА закликають жителів району долучитися до наповнення її цікавими експонатами, зокрема, одягом, меблями, посудом тощо. Після того, коли криївка набуде історичного вигляду і буде повністю упорядкована, атмосфера усередині сховища переноситиме відвідувачів у героїчне минуле краю. Організатори будівництва криївки зазначають, що колись на території району їх було чимало. Розповідаючи школярам і гостям краю про героїзм УПА, хочеться наочно показати спосіб життя повстанців. Урочисте відкриття криївки заплановане весною після збору всіх експонатів за участю представників районної станиці воїнів УПА.