Попри те, що тимчасове повернення зими в Галичину неминуче, різні метеосайти прогнозують різний ступінь і тривалість цього похолодання: найоптимістичніші обіцяють лише нічний мінус з 16 по 22 березня ( -1°C – -9°C ), а найжорсткіший прогноз виглядає так, що від неділі до середи вночі гахне 10-15 градусів морозу, а вдень від 1 до 9 теж нижче нуля, пишуть Версії з посиланням на Збруч.

Синоптики пояснили, що похолодання в Галичині буде обумовлене потужним антициклоном, який сформується над Скандинавією. “Перебудова баричного поля розпочнеться вже 14 березня. На зміну теплим та вологим повітряним масам з Заходу до нас почне надходити холодне повітря зі Сходу. Поступово набиратиме сили антициклон, – тлумачить т. в. о. керівника відділу метеопрогнозування Львівського регіонального центру з гідрометеорології Олена Смалюх. – Тим часом над Середземним морем будуть формуватися циклони, і ми фактично опинимося на кордоні впливу антициклону з Півночі та циклонічної депресії з Півдня”.

Смалюх також попередила, що 17 березня дощ перейде у сніг, а температра повітря впродовж доби триматиметься в межах від -2°C до +3°C. Вже 18-19 березня позимніє аж до -10°C – -12°C вночі і -2°C – -7°C вдень.

 

 

 

 

 

 

Прогноз для Галичини від InMeteo (ventusky.com)