Йдеться про 12 кілометрів, які не можуть полагодити вже десятки років. Чи почули мітингарів чиновники?
Дивіться, яма на ямі, з однієї сторони дорога нищиться, з другої нема відливів. Вода тече по дорозі, це страхіття, це пекло.
Роман Жичицький цією дорогою щодня возить доньку на роботу в райцентр – всього п’ятнадцять кілометрів. Але яких! Самі ями й вибоїни на залишках ще радянського асфальту. Ремонту тут не було, відколи Україна незалежна, – каже чоловік.
Роман Жичицький, житель села Колінки:
Навіть такою машиною “Мітцубісі” треба їхати хвилин 40. Тут же проживає 10 населених пунктів. Ви уявіть собі, як швидка допомога з 1984 року може з Чернелиці (це за 16 кілометрів) вести важкого хворого у Городенку.
Сюди не хочуть їхати рейсові автобуси. Тож відрізані від світу майже два десятки сіл, а це – понад десять тисяч людей.
Ярослав Стасюк, житель села Колінки:
І ми мусимо їхати по полях, тому що об’їзду немає, розумієте. Автобуси перестають їхати. Відмовляються від рейсів. Це все приватники. Кажуть: зробите дорогу, тоді будемо їхати.
Відремонтувати шлях самостійно села не можуть. Грошей не вистачає навіть на зарплати бюджетникам. Найбільші ями час від часу латають підприємці.
Володимир Цвігун, сільський голова Вільхівців:
Дві фури по 25 тонн в одну яму щебеню пішло. Що село може робити.
Ми подолали всього 5 кілометрів. Але повірте, бажання рухатись далі немає. Тут складно проїхати навіть на ось такому позашляховику.
Від безвиході люди перекрили дорогу державного значення “Снятин – Тязів”. Вимога єдина – негайного розпочати ремонт. Цього року бодай поточний, а наступного – капітальний.
Це є вкрай необхідна дорога – вона замкнула фактично 14 сіл.
Відремонтувати цей відтинок шляху люди просять роками. І у 2017 один кілометр усе-таки відновили. Виділяли гроші й після цього, однак в області їх спрямовували на інші напрямки.
Іван Приймак, житель Івано-Франківщини:
Всіма дорогами місцевого значення опікується компанія, засновником якого є обласна державна адміністрація. Получається, що одною рукою обласна адміністрація направляє кошти на ремонт, а іншою рукою через свою компанію гальмує розвиток.
Директор держпідприємства, на балансі якого перебуває аварійна дорога, до протестувальників приїхав через пів дня. Пообіцяв цього року залатати ями, а наступного – підготувати документацію для капітального ремонту. Мітингарі проїзд розблокували, та якщо чиновники слова не дотримають – обіцяють відновити боротьбу.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!