Результат пошуку зображень за запитом "суддя"

Яремчанська міська суд. У будівлі абсолютна тиша. У коридорах порожньо. Вхідні двері і пункт пропуску чомусь без охорони.
Про це пишуть Версії з посиланням на Подробности.

Насилу вдалося знайти керівника апарату. Галина Савчук розповідає, офіційно суд працює. Правда, справи тут уже тиждень як не розглядаються. Все тому, що робити це просто нікому. Всі судді звільнилися. Вчора пішов останній. Нерозглянуті справи, а їх кілька сотень, залишилися. Хто буде тепер ними займатися? Невідомо.

“Подальша доля нерозглянутих справ наявні в даний час в суді, і нових справ, що надходять до суду буде вирішена. Ми чекаємо роз’яснення апеляційного суду, в який суд ми будемо передавати свої невирішені справи”, – сказала Галина Савчук, керівник апарату Яремчанського міського суду

А це вже Івано-Франківський міський суд. Тут у кожного судді не менше 30 судових розглядів в день.

“Суддя цивілісти оскільки суд у нас є модульний, за день може розглядати кілька десятків справ. Проводити кілька десятків засідань. Ну ви розумієте що це не може йти про якесь якості. Суддя не може чітко з кожною справою ознайомитися оскільки навантаження є нереальною” , – заявив Михайло Савлюк, прес-секретар Івано-Франківського міського суду

Незважаючи на такий шалений темп, справи все одно не встигають розглядати вчасно, розповідають в прес-службі суду. Дефіцит суддів катастрофічний. З двадцяти п’яти необхідних сьогодні працюють тільки чотирнадцять. З них, семеро теж вже написали заяву на звільнення.

Судді дійсно почали масово звільнятися, визнають в обласній судовій адміністрації. Не тільки в Прикарпатті, а й по всій країні. І припускають, можливо це через вступ в силу вже з 30 вересня нового закону про статус суддів. Згідно з яким, кожен суддя повинен пройти кваліфікаційне оцінювання, або так звану “люстрацію”. Але, мабуть, не всі до цього готові.

“Чому судді пишуть заяви на відставку. Тому що наприклад кризова ситуація яка складається, це все ж застереження проходження кваліфікаційного оцінювання, яке простежується новим законом”, – сказала Оксана Рибак, начальник територіального управління ДСА України в Івано-Франківській області

Першими, не чекаючи люстрації, покинули храми Феміди ті, хто вже мають достатній для виходу на пенсію стаж роботи. Адже якщо звільнитися за старим законодавством, нарахують хорошу пенсію. А ось голова апеляційного суду запевняє, справа не тільки в новому законі.

“Перевищення претензій до роботи судової системи. Тиск нездорове, необґрунтоване на суддів з боку окремих громадських організацій. Все це створює щодня стрес”, – заявив Богдан Гриновецька, голова Апеляційного суду Івано-Франківської області

На нинішньому тижні Верховна Рада своєю постановою звільнила майже 400 суддів. У тому числі 15 з Прикарпаття. Але при цьому жодного не вибрала. Якщо так піде і далі з нового року в Україні очікується судової колапс.