Незабаром сезон чорниці: коли і кому можна збирати ягоди? - ягоди, ліс - 3105 chernyka

Процедура збирання однакова для гуцульських Яремчанщини, Верховинського, Косівського та Надвірнянського районів. Він на межі із Бойківщиною. До цього етнічного регіону входять частково гірські Богородчанський, Долинський та Рожнятівський райони. Там так само багато чорниць, пишуть Версії з посиланням на Голос України.

П’ята година ранку, гумові чоботи (захист від гадюк, каміння та мокроти під ногами), наплічник, ручні комбайни-грабачки. За попередньою домовленістю із підприємцем охочі заробити на ягодах збираються на одному із роздоріж Рожнятівського району. Далі за курсом – високогір’я, де чорниці найбільше.

Менш-більш рясно ягід – на зрубах. Конкуренція велика. Збирачі наввипередки шукають місця та загрібають чорниці разом із листям. Заготівельники-підприємці так гамузом і приймають. Бо листя використовується як лікарська сировина.

Школярі активно долучаються до такого виду заробітків. Щоправда, їм не вдається випередити за набраним досвідчених мисливців за ягодами. Та зібрати три-чотири кілограми чорниць і заробити 150-200 грн цілком реально. Звичайні ж туристи раді й тому, що можуть посмакувати чорницями прямо з куща. Бо набрати багато ягід без спеціального пристосування складно. Та й місця треба знати.

Як відомо, Івано-Франківська обласна рада прийняла рішення про обмеження збору лісових ягід. Тобто, поодиноких туристів чи мешканців краю це не стосується. А от масово заготівельники мають право здійснювати свою підприємницьку діяльність із 1 серпня, та ще й брати відповідні дозволи в лісництвах. Щоб опісля ще й платити податки місцевим громадам. А горянам від того – додаткові фінанси для відновлення тих же доріг, які в Рожнятівському районі, приміром, геть розбиті.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!